„Od doby, co přebrala kabelovku nová společnost, jsou pořád jen problémy,“ nechal se slyšet jeden z obyvatel Přerova Vítězslav Mádr z ulice Pod Skalkou. „Celý týden nefungovaly telefony v uzlu 581 332 008, 581 332 230 a 581 332 416 asi od šesté do osmé hodiny ráno a nešly ani v neděli dopoledne,“ dodal.

Problémy s kanály

Stejně naštvaný je i Jan Kroutil z Přerova. „Přestože jsem nezaznamenal žádnou informační kampaň a snahu seznámit zákazníky s připravovanými změnami, došlo minulý týden k přeprogramování kanálů,“ pozastavoval se.

Změny prý pocítil třeba tak, že po zapnutí televize naladil místo ČT 1 stanici STV 1, namísto Eurosportu zase vysílal pohádky pro děti Minimax. Ke svému údivu navíc zjistil, že má o dvě stanice méně – chybí mu JOJ a VIVA. „Markíza má zase zrnitý obraz a žádný zvuk,“ řekl.

„Polepšila jsem si díky tomu zmatku o tři programy, teď chytám i Nova Cinema nebo Sport,“ popsala jedna z obyvatelek Kozlovské ulice v Přerově. Té prý nezbylo, než provést ruční přeladění televizoru a setřídění stanic podle nových frekvencí.

Svůj zážitek líčí i další z rozhořčených obyvatel Petr Bouchal: „Z minuty na minutu mi zmizely všechny programy a opět se samy naladily. Jenže jejich pořadí se úplně domíchalo, navíc některé i chrčí a nejdou doladit. Taky jsem slyšel, že chtějí některé programy ještě zpoplatnit. Jestli se tak stane, uvažuji, že od smlouvy s kabelovkou odstoupím,“ láteří Přerovan.

Vysvětlení zástupce Nej TV

Ředitel přerovské pobočky televize Nej TV Vladimír Pospíšilík ale vzniklé problémy vysvětluje tím, že bylo na duben naplánováno rozšíření skladby televizních nabídek, a to především v digitálním formátu.

„Snaha nabídnout nové digitální programy vedla k přeorganizování aktuálního frekvenčního plánu. Ten byl koncipován pouze na analogovou televizi,“ uvedl. Společnost podle něj občany informovala o tom, že si musí přeladit svůj televizní přijímač.

„Těm, kteří si s tím nevěděli rady, jsme nabídli odbornou pomoc. Využila ji asi tisícovka zákazníků. Poté by už neměli mít žádné problémy,“ doplnil. Přeladění jednoho TV přístroje nebo set-top boxu přijde zákazníka na stovku.

„Spousta lidí chce nové televizní programy, a proto posuneme zakryptování digitálních programů z původního termínu 30. dubna až na 31. května,“ nastínil ředitel, jehož prý překvapil velký zájem lidí o nové digitální balíčky.

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku