Nový systém svážení biologicky rozložitelného odpadu začal v Přerově platit od března.

„Až na výjimky se nestalo, že by lidé do hnědých kontejnerů vhazovali něco, co nemají. S raritami jsme se setkali spíše u velkoobjemových kontejnerů, kde už naši pracovníci narazili i na mlýnek na strouhanku nebo kabelu," shrnul ředitel Technických služeb města Přerova Radek Koněvalík.

Mnozí hřeší na to, že jsou velkoobjemové kontejnery lehce přístupné a jejich obsah nikdo nekontroluje.

„Občas se v nich tedy objeví i pneumatiky nebo elektropřístroje. Takto znečištěný odpad ale nakonec skončí na skládce," doplnil jednatel technických služeb Bohumír Střelec.

Ze dvou metráků odpadu, metrák kompostu

V Přerově a jeho místních částech stále zbývá rozdat na devět set hnědých kontejnerů, které si ještě lidé nevyzvedli.

Mohou tak učinit i nyní – k dispozici jsou v areálu technických služeb.

O nádoby mají zájem také obyvatelé některých obytných domů – například na nábřeží Edvarda Beneše.

Nádob o objemu 240 litrů pořídilo město tři a půl tisíce.

„Přestože mnozí zpočátku váhali, dnes se nám majitelé hlásí s tím, že jim jedna nádoba nestačí. Pokud budou mít zájem, mohou tedy dostat i druhou. Zbyla nám i kompostovací sila, která se nyní rozdávají do škol a školek. Přihlásili se o ně třeba i Sokoli s tím, že do nich chtějí ukládat odpad ze zahrádky," zmínil.

Po kompostérech, které obdrželi zájemci na základě žádosti, se ale jen zaprášilo.

Technické služby tento týden poprvé představily, jak to v kompostárně, kde začal zkušební provoz počátkem roku, vypadá.

„Ze dvou a půl tisíce tun odpadu by mělo být vyprodukováno zhruba tisíc tun kompostu. Nyní je zde asi 800 tun biologicky rozložitelného odpadu a už vznikly první zakládky – kompostovací pásy," upřesnil Radek Koněvalík.

Fermentor na gastroodpad

Součástí investice za bezmála 20 milionů korun je i fermentor na zpracování gastroodpadu, jehož zkušební provoz nyní probíhá.

Ukládají se do něj zbytky jídla ze školních jídelen či jiných stravovacích zařízení.

„Zhygienizovaný odpad se pak dává jako zakládka kompostu," doplnil.

Majitelé zahrádek, kteří budou potřebovat přihnojit půdu nebo své ovocné stromy, se mohou už v létě přihlásit a odvést si svůj „díl" kompostu.

S kritikou některých občanů se setkal pouze systém svozu odpadu – jeden týden vyvážejí technické služby popelnice s běžným komunálním odpadem, druhý pak hnědé kontejnery.

„Někdy máme do hnědého kontejneru co dát, ale jindy je poloprázdný, a naopak až povrch je nacpaná popelnice před domem. Pro nás by bylo lepší, kdyby se normální odpad vyvážel každý týden, přece jen ho máme více," vyjádřila svůj názor Marcela Lukášová z Přerova.