I stovky Přerovanů se uplynulou Stříbrnou neděli v tomto duchu vydaly na historický jarmark na Horním náměstí, který pravidelně pořádá spolek Anima Historica a Markus M ve spolupráci s Kulturními a informačními službami města Přerova.

„Každý rok se snažíme tento jarmark pojmout trošku jinak než ostatní, je jich v okolí v tomto čase přece jenom víc než dost. Není nutné náměstí zahltit množstvím stánků, spíše si vybíráme milé, řemeslné věci,“ řekla o jarmarku organizátorka Renata Tšponová.

„Chceme hlavně pobavit, naše představení jsou akční, vtipná, nejsou sice příliš vánočně laděná, ale dokreslují atmosféru středověkého jarmarku a jsem si jistý, že pobaví dospělé i děti,“ řekl člen skupiny Markus M Roman Šíma.

A program vskutku návštěvníky nezklamal, mohli zhlédnout představení historického šermu, divadelní kus pouličního divadla vycházející z klasické italské Comedie dell´Arte, zaposlouchat se do šermířských, lidových a renesančních písní. Velkou motivací k návštěvě Horního náměstí byla nejen pro rodiče a prarodiče vystoupení dětí ze Střediska volného času Atlas.

„Jsme tu proto, abychom fandili neteři, dnes tu poprvé tančí, tak ji chceme podpořit a zároveň si užít trochu vánoční atmosféry na čerstvém vzduchu. Je to tu opravdu povedené, hlavně děti jsou nadšené,“ svěřila se Lenka Jandová.