S její demolicí začali pracovníci již kolem sedmé hodiny ranní. Pravý i levý břeh Bečvy zaplnilo několik desítek lidí, kteří si událost nechtěli nechat ujít.

„S přípravami jsme začali ve středu, kdy jsme napalovali díly mostu, abychom dnes všechno rychle stihli a nezdržovali dopravu,“ uvedl na místě šéfmontér firmy Montáže Přerov Zdeněk Hájek. Lávkou, pod nohama chodců, vedly také inženýrské sítě – plyn, voda a elektřina. Ty byly ale přeloženy již před začátkem demontáže.

Železnou lávku dělníci rozřezali na tři kusy, a to v místech pilířů. „Ještě o víkendu díly odvezeme do šrotu,“ poznamenal Hájek. Na místě pracovaly dva jeřáby a vozidlo pro přepravu těžkých materiálů. To stálo na pravém břehu Bečvy, zasahovalo do silnice a doprava byla řízená jedním pruhem.

Přerované se přišli s lávkou rozloučit. Její demontáž si fotili a natáčeli na kamery. „Bydlíme na Velké Dlážce, chodili jsme tady často. Mám pocit, že mi před očima mizí moje dětství,“ svěřila se Hana Staňková, která demolici sledovala společně se svojí osmiletou dcerkou Veronikou. Když se střední díl lávky upevněný na jeřábu vznesl do vzduchu, začalo se v dětském hloučku ozývat volání „Ahoj moste!“.

Demolicí lávky a odvezením jejích dílů letos práce v tomto místě skončí. Stavba nového Tyršova mostu začne až na jaře příštího roku.