„Stavba začala na počátku června přípravnými pracemi. Teď už jen čekáme na to, až dětem rozdáme vysvědčení, a pak se převlékneme do montérek a začneme chystat třídy na bourací práce. Stavební ruch se totiž dotkne celé školy,“ nastínil Jaromír Školoudík, zástupce ředitele ZŠ Želatovská.

Učitelé, ale i ostatní zaměstnanci budou podle něj pomáhat s vyklízením učeben až do 30. června.

V Přerově odstartovaly zápisy ukrajinských dětí do mateřských a základních škol
K zápisům přišlo v Přerově jen patnáct ukrajinských dětí

Rekonstrukce přípojky kanalizace a výměna zdravotechniky si vyžádá náklady za zhruba 26 milionů korun.

Základní škola Želatovská totiž slouží už od roku 1956 a některé stavební části jsou ještě v původním stavu, nebo prošly opravami před desítkami let. Výjimkou není ani kanalizace, na niž je budova napojená.

„Druhá část plánované investice zahrnuje rekonstrukci všech sociálních zařízení a výměnu umyvadel, která jsou ve třídách a kabinetech. Součástí této akce je i rozvod požární vody, včetně doplnění nové hydrantové skříně,“ upřesnil náměstek primátora pro školství Petr Kouba (ODS).

Tradiční rozlučka

Žákům všech ostatních základních škol v Přerově předají učitelé vysvědčení až ve čtvrtek 30. června. A někde to bude opět s velkou parádou.

Například U Tenisu se už tradičně rozloučí s deváťáky všichni žáci školy bouřlivým potleskem.

„Slavnostní rozloučení, během kterého projdou žáci tří devátých tříd celou budovou, začne krátce před devátou ráno. Deváťáci budou mít také možnost ve škole den předtím přenocovat a rozloučit se tak se známým prostředím i svými spolužáky,“ přiblížil ředitel ZŠ U Tenisu Michal Pospíšil.

Nové učebny i výměna kotle

Stavební práce vypuknou v létě i na Základní škole Trávník.

„V rámci projektu ITI se zde budují odborné učebny výpočetní techniky a přírodních věd. Práce už začaly výměnou vchodových dveří, škola nás ale zatím nepožádala o ředitelské volno, “ zmínil náměstek pro školství Petr Kouba.

Na mateřských a základních školách v Přerově budou během léta probíhat také menší opravy - město za ně utratí celkem 3 miliony korun.

„Například v mateřských školách v Kratochvílově ulici, v Máchově 8 a Újezdci se chystá výměna plynových kotlů, MŠ Lešetín zase bude spravovat oplocení zahrady. Základní škola J. A. Komenského v Předmostí plánuje opravu vstupního schodiště a na ZŠ Svisle se vymění osvětlení v tělocvičně,“ vyjmenovala Romana Pospíšilová, vedoucí odboru školství přerovského magistrátu.