„O titul bude v sobotu bojovat 41 tanečních formací, které budou soutěžit ve věkových kategoriích junioři a dospělí. V neděli se pak před porotu postaví 28 formací v kategorii mini, děti a rodiče. Velké formace budou mít do čtyřiadvaceti osob, malé do dvanácti. Tanečníci jsou ve věku od 4 do 23 let, v kategorii rodiče budou věkově nejstarší,“ informovala Martina Krčová, ředitelka Mistrovství Moravy 2024 Street Dance a Street Show.

V ohni budou i domácí želízka

Z domácích přerovských tanečních formací bude o titul usilovat DuckBeat a Lola´s Dance Centre, což je úspěšná taneční škola, která vznikla v roce 2004 a kromě olomoucké centrály má pobočku i v Přerově a Šternberku.

Akce, která je přístupná veřejnosti, se koná pod záštitou Czech Dance Organization. „Soutěž tohoto formátu je ojedinělá a je velmi náročná na organizaci. Zajímavostí je rekordní zájem o účast, kterou jsme zaznamenali. Byli jsme nuceni dokonce registraci dalších tanečních formací zastavit,“ prozradila Martina Krčová.

O udělení titulu bude rozhodovat šestičlenná komise sestavená z nejlepších streetových tanečníků a choreografů. Ti se zaměří například na techniku tance, náročnost choreografie, výběr hudby, kostýmů, celkové pojetí a další kritéria.

Soutěžní formace mají na svou prezentaci časový limit 2,5 až 3 minuty. Vítězové postoupí do celostátního kola Beat Street, které se koná 17. až 19. května v Brně.

Vybrali jsme pro vás: