„Doprava to zatím zvládá a větší problémy jsme u nádraží nezaznamenali. Je to i tím, že do města mohou vjíždět pouze auta do 3,5 tuny a pro kamiony platí zákaz. Do Kramářovy se nyní auta dostanou pouze z Čechovy ulice, která byla dříve zaslepená,“ popsal radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

V kolonách postávali řidiči pouze v Palackého a Komenského ulici.

„Fronty se ale vytvářejí jen nárazově, a to jak v Komenského, tak na Palackého nebo 17. listopadu. Není to taková hrůza, projet se to dá,“ poznamenal jeden z řidičů, který tudy pravidelně jezdí do práce.

Frézování

Podle hlavního stavbyvedoucího Arnolda Rozehnala, který má na starosti budování průpichu, byly dopravní značky u nádraží rozmístěny v sobotu, v pondělí ráno se pak rozběhla samotná stavba.

„Dopravu v Tovární ulici jsme už v sobotu převedli blíže k autobusovému nádraží. Na silnici nyní odstraňujeme konstrukční vrstvy a budeme pokračovat dál s výkopem, abychom mohli dělat inženýrské sítě - přeložky plynu, vody, kanalizace a posléze i parovod. Frézování v Tovární ulici potrvá dva dny, a potom budeme odstraňovat zbylé konstrukční vrstvy,“ shrnul.

Otevře estakáda

Komplikace by podle něj neměly nastat ani po spuštění estakády v Předmostí, které je v plánu v úterý odpoledne.

„Po Přerově by měla jezdit pouze auta do 3,5 tuny, takže by nákladní vozidla neměla tvořit špunt. Jakmile se rozjede estakáda v Předmostí, posune se jen zátěž z této části města o kousek dál - na Komenského ulici nebo na nábřeží. Naší stavby by se to ale dotknout nemělo,“ soudí.

Pro chodce v Tovární ulici byl zřízen bezpečný průchod stavbou, a to v místech dnešního přechodu k autobusovému nádraží. Změny se týkají i autobusových spojů. Podle policie nenastaly výraznější problémy.

„S uzavírkou Tovární ulice nenastaly komplikace, které bychom museli na místě řešit,“ potvrdila mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.