„U Základní školy Svisle jsme nechali vylepšit povrch běžeckého oválu s rovinkou. Oprava zahrnovala očištění podkladů, vysátí tartanových ploch speciální soupravou, vysprávku trhlin, retoping atletického oválu zpevňujícím nástřikem - a nakonec přišel na řadu červený granulát a obnova lajnování. Kromě toho jsme zajistili i trhliny u volejbalového hřiště. Jednalo se o investici za 820 tisíc korun,“ uvedl přerovský radní Michal Zácha (ODS).

Menší oprava vylepšila také vzhled hřiště u Základní školy Trávník. Přišla na téměř 700 tisíc korun a zahrnovala rekonstrukci povrchu menšího basketbalového hřiště a sportoviště s travnatým povrchem. „Na hřišti s umělou trávou bylo provedeno i hloubkové čištění, plošná dekomprese povrchu s kontrolou spojů trávníku a doplnění bílého křemičitého písku,“ doplnil Zácha.

Obě opravy už jsou hotové, a to s pětiletou zárukou. Až do konce října si budou muset ale žáci počkat na nové hřiště na ZŠ Velká Dlážka, kde probíhá kompletní rekonstrukce. Víceúčelové sportoviště, jehož součástí je atletická dráha a několik sportovních ploch, na nichž se hraje softbal, kopaná, házená, basketbal, beach volejbal, volejbal a tenis, tu bylo postaveno v roce 2004.

Po devatenácti letech intenzivního užívání už bylo v havarijním stavu, a proto vedení města rozhodlo o jeho generální opravě. Ta zahrnuje nejen výměnu povrchu, ale i doplnění či výměnu ochranných prvků a oplocení. V celém rozsahu je také nutné hřiště odvodnit.

„Aktuálně jsou zde provedeny zemní práce včetně položení drenáží, na atletickém oválu se dělají konstrukční vrstvy a probíhá pokládka odvodňovacích liniových žlabů,“ vyjmenoval náměstek přerovského primátora Vladimír Lichnovský (ANO).