Expozice provede Přerovany muzikantskými začátky Pavla Nováka, ale i érou šedesátých let, kdy byl na vrcholu své slávy a zařadil se mezi hvězdy české populární hudby. Zavzpomíná na jeho koncerty pro přerovské publikum a vyzdvihne nejšťastnější profesní i osobní okamžiky zpěváka. Výstava dá nahlédnout také do jeho soukromí, takže si lidé mohou prohlédnout rodinné snímky se ženou Olgou, třemi dětmi, doma v Přerově i na chalupě.

Připomene také atmosféru jeho koncertů s kapelou

„Ukázky diskografie, fotky, publikace, zpěvníky, partitury, texty největších šlágrů, korespondence fun clubu a další poklady z rodinného archivu či vzpomínek kolegů, to všechno bude k vidění ve výlohách budovy na náměstí T. G. Masaryka 8 vedle Městského domu. Retrospektivní procházku historií všech kapel, kterými Pavel Novák prošel nebo je založil, mohou zhlédnout návštěvníci ve spodní části náměstí, v objektu s číslem 5,“ přiblížila dramaturgii autorka textové části výstavy Lada Galová.

Příjemné jarní počasí vybízelo Přerovany o víkendu k procházkám - v obležení byla nejen Laguna, ale rodiče s malými dětmi zamířili také do parku Michalov.
V Přerově padl v neděli teplotní rekord, stejné počasí bylo 3. března roku 1918

Ta před deseti lety shromáždila tisíce řádků textu, stovky fotografií a další artefakty, které doplnily atmosféru vzpomínkové výstavy v Galerii města Přerova. „Na výstavě tehdy nechyběla nejoblíbenější kytara Pavla Nováka, jeho klobouk nebo fotokoutek. Obrovsky nám tehdy při jejím pořádání kromě jiných pamětníků pomohli Pavel Novák mladší, Jaroslav Wykrent, Otakar Smejkal nebo Vladimír Ondrouch, někdejší manažer Pavla Nováka. Po deseti letech už s námi bohužel další výstavu tyto známé osobnosti otevírat nemohou,“ řekla Lada Galová.

Archivní snímky zpěváka Pavla Nováka a jeho rodiny, které poskytl před lety Deníku jeho syn, Pavel Novák ml.Archivní snímky zpěváka Pavla Nováka a jeho rodiny, které poskytl před lety Deníku jeho syn, Pavel Novák ml.Zdroj: Deník/VLP Externista

Výstava nebude jedinou atraktivní připomínkou výročí této významné osobnosti, která se zapsala do srdcí Přerovanů. „Letošní ambicí bylo připomenout obě výročí Pavla Nováka ve veřejném prostoru, a proto je expozice oproti originální podobě značně zredukována. I tak jsme se snažili potěšit návštěvníky texty hitů nebo snímky přerovských muzikantů - výstavě určitě nechybí ani emoční linka,“ zve na vernisáž vedoucí kanceláře primátora Daniela Novotná.

Jsi tu stále...

Zahájení výstavy se uskuteční v pátek 8. března v 15 hodin před budovou na náměstí T. G. Masaryka 8 v Přerově. Atmosféru Novákovy zlaté éry dokreslí na vernisáži hudební doprovod v podání Dušana Milloniga, který stál u založení kapely Vox už v roce 1966. A právě tehdy vznikly legendární hity o lásce jako Malinká, Pihovatá nebo Nádherná láska, které na náměstí T. G. Masaryka také zazní. Akce pokračuje v 16 hodin na velké Laguně odhalením lavičky s podobiznou zpěváka.