Lidé posedávali v trávě, a kdo měl náladu, ten si zatančil v rytmu samby, nebo nahlas prozpěvoval spolu s ostatními songy jako „Volare Cantare“. Novinkou byla i ochutnávka vína, vypěstovaného na vinicích v Předmostí. Po značce Doba ledová se ale rychle zaprášilo.

Na pódiu vystoupil zpěvák a kytarista z Maroka Paco de Tanger, kterého doprovodili druhý hráč na kytaru Chikiti Sanchez Medrano z Peru, klávesista Baro Rey a bubeník Sergej Vojnov z Ruska.

„Původně avizovanému Santiago Ferreirovi byl prodloužen kontrakt na zaoceánské lodi, a tak musel být band přeobsazen. Myslím si ale, že posluchači změnu nijak nepocítili a všichni se dobře bavili,“ popsal ředitel festivalu Pavel Ondrůj.

Podle něj si našly v úterý cestu na prostranství nad Spálencem stovky lidí a ukazuje se, že se energické latinsko-americké skladby u Přerovanů těší velké oblibě. Pořadatelé pevně věří, že to byla letos poslední dramaturgická změna.

Příští úterý, tedy 1. srpna, vystoupí na pódiu u hradeb polská zpěvačka Ela Dębska, která zazpívá nesmrtelné songy legendární Janis Joplin. Začátek koncertu je v 19 hodin a v případě deštivého počasí se akce přesouvá do klubu Teplo. 

Palackého ulice v Přerově rozdělil pruh, bude obousměrná
Je to tady! Palackého čeká velká dopravní změna