„Letos se návštěvníci nejvíce zajímali o cykloturistiku v okolí Přerova. Oceňovali zejména mapu Cyklostezky Bečva, kde je vyznačena celá trasa – od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až k soutoku v Tovačově. Další atraktivitou byl bezesporu v loňském roce dokončený Tyršův most," uvedla pracovnice cestovního ruchu přerovského magistrátu Pavla Roubalíková s tím, že se zajímali i o další lákadla města a také se ptali, kde se mohou ubytovat nebo dobře najíst. close Na slavnostním večeru festivalu se prezentovaly také šaty města Přerov zoom_in

Návštěvníky zaujala také pravěká historie města, kterou ve veletržním prostoru zastupoval keramický model mamuta.

„Ke stánku jsem si přišel pro informace ohledně Památníku lovců mamutů, o kterým jsem četl na internetu. Jsem milovník historie, takže bych rád navštívil i expozice, které jsou na zámku," řekl jeden z návštěvníků veletrhu Jan Kaleš z Turnova.

Lidé se vyptávali i na loňské nálezy archeologů, kteří v Přerově odkryly základy bratrské školy, v níž učili Jan Amos Komenský a Jan Blahoslav, a na základy kostela sv. Marka. Přerov se prezentoval také kapesními kalendáři s fotografiemi, které nafotili sami Přerované.

Na slavnostním večeru festivalu se uskutečnila také přehlídka společenských šatů českých a moravských měst.

Ty přerovské vzbudily pozornost žlutomodrou barvou a heraldickým znakem města. Modelka, která je předváděla měla na sobě korunku z návrhářské dílny Marie Zelené znázorňující přerovský zámek.