„Zatímco loni jsme vsadili především na narcisy a krokusy, letos jsou v záhonech i řebčíky, modřence, hyacinty a barevné tulipány. Do betonových váz jsme vysadili i macešky,“ řekla Svatava Doupalová, která má na starosti městskou zeleň.

Vzhled Masarykova náměstí zkrášlí i v tomto roce květinové pyramidy, které jsou už naplněny zeminou a připraveny pro výsadbu muškátů. Počítá se i s umístěním nádob s květinami na sloupy veřejného osvětlení před nákupní galerií v Čechově ulici.

Ilustrační foto
Uzavírka Wurmovy se protáhne, práce museli zastavit

Všemi barvami už hraje také park Michalov, který je chloubou města a lidé se zde mohou pokochat pohledem na kvetoucí magnolie. Před pár dny byly v Michalově založeny záhony s rododendrony, u psího hřiště jsou vysázeny skupiny keřů, které pohledově tuto plochu od chodníku uzavřou a odcloní.

„Koření tu i čerstvě vysazené stromy - břízy, jedle, borovice a habry. Zastřižena byla i tisová stěna na centrální promenádě parku,“ doplnil radní Michal Zácha. (ODS). Nezahálejí ani ve skleníku, který je součástí parku. Zahradníci tam nyní chystají hlíznaté jiřiny a kany pro letničkové výsadby v parku i ve městě. 

Ilustrační foto.
Stříkačky na ulicích. V Přerově výrazně přibylo uživatelů drog, hlásí Kappa Help