„Z finančního balíčku budou oceněni pouze ti členové jednotek, kteří se aktivně podílejí na zvládání mimořádných událostí a v rámci zvyšování kvalifikačních předpokladů se zapojují do odborných školení, taktických cvičení a přípravy preventivně-výchovných akcí pro děti a mládež. Současně se podílejí na údržbě požárních zbrojnic a techniky, čímž prodlužují jejich životnost,“ shrnul přerovský primátor Petr Vrána.

Odměnu dostane sto hasičů

Významným kritériem pro poskytnutí motivační odměny je také délka členství v jednotce. Finanční ocenění se bude týkat asi stovky dobrovolných hasičů, působících v Přerově a místních částech Kozlovice, Dluhonice, Újezdec, Čekyně, Henčlov, Vinary a Penčice.

„Pravdou je, že kolektiv těchto sborů stárne a my chceme motivovat i mladé lidi,“ doplnil vedoucí oddělení a ochrany krizového řízení magistrátu Tomáš Staněk.

Ilustrační fotka
V Jezernici vybuchl sklep rodinného domu. Dvě ženy se zranily

Sbor dobrovolných hasičů v Přerově má dnes přibližně padesát členů, ve výjezdové jednotce je jich 32. Aktivní část zasahujících hasičů tvoří asi dvacítka osob, které se pravidelně účastní výcviku, zásahů a jiných aktivit. Dobrovolní hasiči zasahují ročně u dvaceti až třiceti událostí, provádějí ale i pravidelné nácviky a trénují nejrůznější modelové situace. Osvědčili se při povodních a jiných mimořádných událostech.

Dobrovolníci mají desítky výjezdů

„Dnes jsme na dvaceti až třiceti událostech ročně, máme ale desítky dalších činností, stále se cvičí a trénuje. Technika i výbava jsou na špičkové úrovni a dobrovolný hasič je vybaven a vycvičen téměř stejně, jako jeho profesionální kolega,“ zmínil velitel Sboru dobrovolných hasičů v Přerově Petr Štěpánek.

Náročný nácvik záchrany člověka, který uvízl pod trolejovým vedením na železničním vagonu a zasáhl ho elektrický proud, mají za sebou přerovští drážní hasiči.
Drážní hasiči zachraňovali zraněného, kterého zasáhl proud. Naštěstí jen jako

Práce dobrovolného hasiče je podle něj časově náročná. „Dobrovolný hasič stráví obrovské penzum hodin údržbou techniky a zázemí, prohlubováním znalostí či zlepšováním podmínek k činnosti. Nyní budeme mít nástroj, jak motivovat naše členy k činnosti a zdokonalování se tak, aby to byla oboustranně výhodná spolupráce. Město bude mít hasiče se zájmem o činnost a hasiči příjemnou odměnu, jako jakousi kompenzaci za čas, kdy táta nebyl doma,“ zhodnotil.

Vybrali jsme pro vás:

vyšetřování nehody. Ilustrační snímek.
Přespal v Přerově na ubytovně, přišel o mobil a zloděj mu vyluxoval účet
Přerovský park Michalov se v neděli odpoledne přenesl do minulosti. Parkem korzovali ctihodní občané, hrála dobová muzika, nechyběla ani taneční vystoupení.
Parkem korzovali ctihodní občané, Michalov se vrátil o sto let zpátky
Celostátní přehlídka amatérských loutkových divadel Loutkářské letnice začala v Přerově.
Přerov hostil tři dny amatérská loutková divadla z celé republiky
Hotel Strojař.
Legendární Strojař čeká v příštím roce demolice