Částečná uzavírka Komenského ulice potrvá dva měsíce - od 14. října do 15. prosince. Pracovníci Vodovodů a kanalizací zde budou provádět vyvložkování kanalizační stoky, které má pak pokračovat i v Kojetínské ulici a na Velkých Novosadech.

„Řidiči se musejí připravit na to, že se budou ve směru z Komenského ulice na Velké Novosady sbíhat dva jízdní pruhy do jednoho, což zpomalí dopravu v centru. Snížením rychlosti na 30 kilometrů v hodině chceme zajistit bezpečnost pro řidiče, ale i dělníky na stavbě,“ nastínil Alexandr Salaba z oddělení dopravy přerovského magistrátu.

Podle zástupců stavební firmy, která bude stoku opravovat, půjde o rekonstrukci bezvýkopovou technologií, spočívající ve vtažení vystýlky do stoky z revizních šachet - i tuto šetrnou metodu ale není možné provést bez omezení provozu.

Kvůli výkopovým pracím čeká řidiče omezení také v ulici Za mlýnem. Od 9. října do 3. listopadu se totiž nedostanou autem od restaurace Kormorán až ke starému Kazetu.

„Uzavírka zkomplikuje průjezd nejen rezidentům, ale i rodičům, kteří vozí děti do školy. K parkovišti se totiž dostanou z ulice Brabansko. I nadále je zrušena zastávka Přerov-sokolovna a autobusy jezdí obousměrně po ulici Kopaniny,“ zmínil radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Městská knihovna v Přerově na Žerotínově náměstí
Důstojnější místo pro knihovnu? Přerov má jiné priority

Zavřou přejezd u Dluhonic

Modernizace koridoru zase krátkodobě uzavře železniční přejezd u Dluhonic, a to o víkendu 19. a 20. října. Řidiči budou muset využít objízdnou trasu.

„Uzavírku si vyžádala rekonstrukce železniční stanice, kterou provádí Správa železniční a dopravní cesty. Ředitelství silnic a dálnic opraví také silnici, která byla kvůli dírám v asfaltu před dvěma týdny provizorně zalátána,“ upřesnil.

Komunikaci čeká odfrézování povrchu v celé šíři, oprava podkladních vrstev a položení asfaltového koberce. Přejezd dostal zabrat po uzavírce Polní ulice letos na jaře - nájezd těžkých aut si totiž vybral daň v podobě výtluků.

A protože přes koleje míří z Přerova do Dluhonic i autobusová doprava, muselo se s tím město vypořádat.

„S dopravcem jsme přistoupili na nestandardní řešení, kterým nebude zrušena ani přesunuta žádná zastávka. Přepravu zajistí současná linka 111 a mezi Předmostím a Dluhonicemi budou cestující využívat místo autobusů náhradní vozidlo. Tomu bude umožněn průjezd přes štěrkovou cestu kolem garáží a hřiště v ulici U hřiště v Dluhonicích,“ upřesnila Margita Považanová z přerovského magistrátu.

Náhradní vozidlo bude výrazně označeno tak, aby cestující poznali, že se jedná o přepravu v rámci linky městské autobusové dopravy. Cestující do Dluhonic nastoupí do náhradního auta na zastávce Předmostí-Dům služeb a v opačném směru pak na zastávce Předmostí-u podjezdu.

Radar v Lýskách
Radary přinesly Přerovu už 16 milionů. Zachytí stovky přestupků denně