Kvůli rekonstrukci kanalizačního sběrače se uzavře krajská silnice v ulicích Brabansko a Za mlýnem.

Už od pondělí 15. dubna budou muset auta po objízdné trase. Práce skončí 9. července.

„V současné době je silnice na Brabansku uzavřena kvůli pracím jen částečně, ale od poloviny dubna ji bude nutné zavřít úplně. Neprůjezdné budou po etapách postupně tři části komunikace,“ shrnul přerovský radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Od 15. dubna do 31. května se řidiči nedostanou na křižovatku v ulici Brabansko, dále pak na Malou Dlážku a do ulice Za mlýnem.

Od 1. do 16. června bude neprůjezdný úsek od pivnice Mlýn až po odbočku do Bezručovy ulice.

A od 17. června do 9. července se úplně uzavře silnice mezi dvěma restauracemi - U Labutě a Kormorán.

„Řidiči budou muset volit objízdnou trasu přes Osmek, Velkou Dlážku a nábřeží Lukaštíka, a to obousměrně,“ upřesnil náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).

Autobusy pojedou oklikou

Uzavírka se dotkne také autobusů městské dopravy, které začnou jezdit přes objízdnou trasu. Zastávka u sokolovny bez náhrady zrušena.

„Spoje linek 104, 106, 111 a 114 budou po dobu oprav jezdit ze zastávky na Kopaninách přes ulici Osmek až na točnu u Střední zemědělské školy, kde se otočí a po stejné trase vrátí zpět. Na ulici Velká Dlážka auta navážou na své původní trasy,“ doplnila Jitka Kočicová z přerovského magistrátu.

Po dobu uzavírky budou dělníci vyměňovat stávající kanalizační potrubí za nové. Podle zástupce společnosti, která práce provádí, bude nová kanalizace větší, než je ta stávají - potrubí bude mít průměr až jeden metr, takže bude splňovat požadované parametry.