Start nového roku 2024 ale ukazuje, že by se kurz mohl obrátit - prvními novorozenci letošního roku jsou totiž dívky. Druhého ledna přivedli přerovští porodníci na svět v 11.20 hodin nejprve malou Sofi z Potštátu, o čtvrt hodiny později ji následovala Karolínka z Přerova.

Prvním dítětem, které se letos narodilo v přerovské porodnici, je malá Sofi z Potštátu. Narodila se 2. ledna v 11.20 hodin.
První miminko roku 2024 v přerovské porodnici: Sofi z Potštátu

A jaká jména volili rodiče v roce 2023 pro své ratolesti nejčastěji? Většina maminek a tatínků sáhla po tradičních českých jménech.

U dívenek jednoznačně vedly Anna, Ema a Eliška a oblíbené bylo i jméno Sofie. U chlapců se v rodném listě nejčastěji objevila jména jako Jakub, Tomáš, Lukáš, Vojtěch nebo Matyáš.

Prvním Přerovanem, který přišel letos na svět ve zdejší porodnici, je malá Karolínka. Narodila se 2. ledna krátce po půl dvanácté dopoledne, vážila 2 976 gramů a měřila 49 centimetrů.Prvním Přerovanem, který přišel letos na svět ve zdejší porodnici, je malá Karolínka. Narodila se 2. ledna krátce po půl dvanácté dopoledne, vážila 2 976 gramů a měřila 49 centimetrů.Zdroj: Se souhlasem Nemocnice Přerov

„Nejplodnějším měsícem byl loni v přerovské porodnici duben, kdy přišlo na svět 58 dětí. Naopak nejméně přírůstků zaznamenali zdravotníci v prosinci - 37. Co do počtu porodů v jediný den byl na sále největší shon 9. února, kdy se na svět přihlásilo hned šest dětí,“ shrnula mluvčí přerovské nemocnice Gabriela Lefenda.

Podle ní došlo ve srovnání s předchozím obdobím k mírnému poklesu - v roce 2022 přišlo na svět celkem 718 dětí.