„Přerov se stal etapovým městem čtvrtého běhu již desátého ročníku cyklo-běhu Za Českou republiku bez drog. Jeho cílem je upozornit na nedostatečnou prevenci a velkou drogovou negramotnost mnoha lidí. Česká republika se dlouhodobě umísťuje na prvním místě ve spotřebě marihuany u mladých lidí a dětí," vysvětlil ředitel projektu Vlastimil Špalek.

Přerované obdrželi od organizátorů akce v ulicích města informativní letáčky. „Ve stejné době také na základních školách běží přednášky, které se této problematice věnují. Cykloběžci navíc přivezli do Přerova prohlášení, k němuž se za město připojí i náměstek primátora Michal Zácha," dodal.

Text prohlášení přečetl na náměstí T. G. Masaryka mluvčí magistrátu Bohuslav Přidal.

„Hlavním problémem jsou v dnešní době pouliční drogy jako je marihuana, extáze, pervitin, LSD a další. Řešení drogové prevence je akutní a vážná věc, a proto by se jí mělo věnovat více pozornosti než dosud. Souhlasíme s tím, že by se do řešení této otázky mělo zapojit co nejvíce nestátních organizací, církví, zájmových sdružení a také celebrit, které by mohly jít příkladem. Nejohroženější skupinou jsou děti a mládež, a proto se i my budeme mnohem razantněji podílet na drogové prevenci," řekl. (pu)