Rodiče se mohou těšit na novinku v podobě fototapety, před níž budou s novorozencem při slavnostním aktu vyfotografováni, nebo na první čtení pro děti.

Do kulturních kalendářů se vrací i setkání vedení města s pětasedmdesátiletými občany, které se naposledy konalo na podzim roku 2019.

Slavnostní obřady, které přivítají novorozené Přerovany, se budou konat na matrice na Horním náměstí.

Slavnostní chvíle bude korunována předáním pamětního listu a dárku pro dítě v podobě maňáska mamuta, kterého speciálně pro přerovské děti vyrobila firma Noe z Lipníku nad Bečvou.

Kulturní vystoupení zajistí Dětský folklorní soubor Trávníček pod vedením Dagmar Bouchalové a průběh zvěční přerovský fotograf Jan Gebauer.

V Přerově začala stavba nové okružní křižovatky Dluhonská-Polní-Tržní, 11. dubna 2022
V Přerově začala stavba nového rondelu

„Rodiče malých občánků obdrží jako další dárek sadu tří fotografií. Kromě toho si mohou na vlastní náklady přiobjednat další snímky přímo ze slavnostního aktu,“ řekla Lenka Tomečková z Kanceláře primátora. Minulostí je podle ní fototapeta z předešlých ročníků, na níž byla řeka Bečva a pohled na historické centrum. Nově je v obřadní síni nachystán obraz se dvanácti pohledy na Přerov - od Tyršova mostu, přes letní Michalov a podzimní Žebračku až po zimní Lagunu.

V rámci Vítání dětí bude také obnovena spolupráce s Městskou knihovnou na projektu S knížkou do života, jenž má podpořit rodiče, aby četli svým dětem. Dostanou leporelo, jež se může stát první knihou u postýlky.

Do velkého sálu Městského domu se vrátí také setkání představitelů města s pětasedmdesátiletými občany. Podle posledních údajů by se této akce mělo zúčastnit na 583 Přerovanů, kteří v letošním roce oslavili nebo oslaví tři čtvrtě století života.

„Narozeninová oslava našich seniorů se bude konat ve třech termínech - 24. května, 14. června a 4. října - vždy od 15 hodin. Gratulovat budeme občanům, kteří se narodili v roce 1947,“ uvedl přerovský primátor Petr Měřínský (ANO).

Jubilanti se mohou těšit na posezení s vrstevníky, vystoupení dětí ze základních škol Za mlýnem, U Tenisu a Želatovská, občerstvení i drobné dárky. K tanci a poslechu bude tentokrát hrát Duo Harmony a pro zájemce bude připraven oblíbený fotokoutek, ve kterém si mohou udělat na památku humornou nebo vážnou fotografii. (pu)