Zástupci magistrátu potvrdili, že nová nástupiště i s výpravní budovou budou zkolaudovány v týdnu od 14. do 18. prosince. Stavba si vyžádala celkové náklady ve výši 148 milionů korun, z toho částkou 100 milionů přispěla ze svých fondů Evropská unie.

„V první etapě byla zbudována dvě nástupiště, teď už jsou hotová a zastřešená i zbývající dvě. V okolí probíhají pouze závěrečné terénní úpravy,“ uvedl Zdeněk Dostál z odboru rozvoje přerovského magistrátu. Úplnou novinkou bude bezpečnostní ostrůvek u přechodu pro chodce v Tovární ulici, na jehož dokončení se nyní pracuje.

„V současné době se pokládá živičná vrstva v odstavném pásu pro autobusy z ulice Tovární. U perónů instalujeme odpadkové koše a mobiliář,“ doplnil Dostál. Podle něj budou mít nyní autobusy vjezd ve směru od pošty u vlakového nádraží a vyjíždět budou u Hypernovy.

Ke konci se podle jeho slov chýlí i stavba nové výpravní budovy. „Kompletujeme sociální zařízení a umývadla, provádíme elektroinstalaci a doděláváme obklady. Vybavujeme prostory novým mobiliářem,“ řekl Dostál.

Původní rozpočet na rekonstrukci autobusového nádraží překročila stavební firma díky vícepracím o pět milionů korun. „Stavba měla původně stát 143 milionů korun, ale v první etapě se navýšila o 2 miliony ve druhé pak o další 3 miliony 200 tisíc,“ uzavřel.