„Na prostranství u parčíku s majákem byly vysázeny krokusy, které pokvetou modře, fialově a bíle. Jen o kousek dál v Michalově, v blízkosti psího hřiště, se objevily také drobné zplaňující cibuloviny - ladoňky, krokusy, modřence, drobné tulipány a narcisy,“ přiblížil přerovský radní Michal Zácha (ODS).

Barvami se rozzáří také třída Gen. Janouška a ulice Želatovská - naproti obchodního centra Koloseum je už v zemi bílo-červená směs cibulovin. Na třídě 17. listopadu, od kašny až po autobusovou zastávku, potěší zanedlouho kolemjdoucí pestře kvetoucí směs cibulovin.

„Vykvétají také cibuloviny, které byly vysázeny v minulých letech u kina Hvězda, na náměstí Svobody, v ulicích Pod Valy a na Velké Dlážce. Osázeny dvouletkami byly i mobilní nádoby v ulicích Bratrská, u Přerovanky a na náměstí T. G. Masaryka,“ doplnil Petr Školoud z odboru majetku přerovského magistrátu.

Během dubna a května je v plánu také výsadba lilií v ulici Spálenec pod hradbami, a pak i na kruhovém objezdu v Želatovské ulici, které pokvetou v létě. „V jarním období bude osázena ulice Palackého novým živým plotem a trvalkovým záhonem,“ doplnil.

Nové květinové výzdoby se dočká i náměstí T. G. Masaryka, jehož betonový vzhled lidé dlouhodobě kritizují.

„Chceme náměstí opět oživit muškátovými pyramidami, které se zde objeví hned po třech zmrzlých. Kromě toho bude mít premiéru také nová mlžná brána a objeví se zde i sedm nádob s květinami, které by měly designově do prostředí zapadnout - z toho tři budou sloužit k usazení této brány. Ve spolupráci s městskou architektkou se pokusíme náměstí vylepšit i dalšími novinkami, o kterých teď jednáme,“ zmínil vedoucí odboru majetku města Miloslav Dohnal.

Před Velikonocemi „vyroste“ na náměstí také kraslicovník - a pokud se od občanů podaří získat dostatek jarních dekorací, budou zavěšeny i na hlohy, lemující náměstí. I to by mělo přinést šedivému náměstí porci pestrosti.