Smyslem společného projektu přerovských fotografů je představit svou tvorbu široké veřejnosti.

Podobné výstavní prostory totiž v srdci města scházejí. Lidé se tu mohou zastavit v době od 9 do 17 hodin a kromě vystavených prací obdivovat třeba i unikátní výhled prosklenými okny do ulice.

„Je to skvělý výstavní prostor a překvapil mě především svou rozlehlostí. Přerovští autoři mají alespoň kde představit svou tvorbu – tuto možnost jsme my dříve neměli," řekl známý fotograf Jiří Vojzola, který se zúčastnil čtvrteční vernisáže.

Svůj nový cyklus fotografií představila autorka Iveta Juchelková, jejímž učitelem byl Jindřich Štreit. „Trochu jsem změnila styl a od reportáže přešla ke stylizované sportovní fotografii," vysvětlila.

Nevšední nápad měla i Lenka Kožuchová, která zachytila různé podoby úsměvů. Pro Zuzanu Bobovníkovou byla zase inspirací její babička a velkoformátové snímky zaujmou detailním zpracováním. Zajímavé jsou ale i práce Martina Holíka, Zbyňka Kosíka, Michala Fojta, Dany Cagaš a Jaroslava Vraje.

Smyslem vzniku coworkingového centra bylo dát větší prostor umění a setkávání.

„Obchody se stěhují na periferii a prostory v centru pomalu ztrácejí na hodnotě. Tyto plochy nebyly dlouho využité, a tak jsme přišli s myšlenkou sdílené kanceláře, která je k dispozici lidem pro nejrůznější účely," uvedl za organizátory Milan Šuška.