„Soutěžící udělají něco pro své zdraví i životní prostředí. Podporujeme alternativní způsoby dopravy, a proto se i na radnici do soutěže zapojíme,“ řekl náměstek pro dopravu Tomáš Navrátil. Pravidla klání jsou jednoduchá - každý „kapitán“ přihlásí přes webový formulář svůj tým v počtu tří až pěti lidí. Ti budou zapisovat, jak se v jednotlivých dnech přepravovali do práce a z práce. Kolektivy, které budou úspěšné a splní alespoň šedesát procent cest „po svých“, se mohou těšit na pozvánku na společné setkání účastníků.

Soutěž Přerov jede na kole neorganizuje město poprvé - má už za sebou pět úspěšných ročníků. „V loňském roce se do ní přihlásilo pětadvacet týmů z několika přerovských firem. Některé kolektivy jsou stálicí a absolvovaly všechny předchozí ročníky. Každý rok se ale najdou i odvážlivci, kteří poskládají nový tým a do soutěže se zapojí poprvé,“ shrnula marketérka města Jana Pivodová.

Akce Přerovské mosty přilákala davy
Poslední návštěva Strojaře před demolicí? Přerovské mosty přilákaly davy

V rámci této akce se mohou účastníci těšit také na společný cyklovýlet do oblasti Úsovské pahorkatiny a Litovelského Pomoraví, který se uskuteční v sobotu 18. května.

„Start je v Nedvězí, kam se cyklisté dopraví prostřednictvím cyklobusu - a ten mohou využít i na cestu zpět do Přerova. Autobus bude na cyklisty čekat v Lošticích,“ vysvětlila cyklokoordinátorka města Jana Gazdíková. Odměnou pro účastníky soutěže bude závěrečné setkání s doprovodným programem a losováním o ceny. Uskuteční se ve čtvrtek 6. června ve sportovním areálu v Kozlovicích.