Jan Smigmator na pódiu představil také svůj aktuální hudební počin - živé album Live In New York, které je záznamem koncertu ze slavné newyorské Carnegie Hall, kde loni sólově vystoupil.

Po boku zpěváka vystoupili známí jazzoví hudebníci - americký tenorsaxofonista Scott Hamilton, slovenský trumpetista Juraj Bartoš, kontrabasista Tomáš Bartoš, klavírista Mikuláš Pokorný a bubeník Marek Urbánek, který pochází z Přerova.

„Slovenského trumpetistu Juraje Bartoše festivalové publikum dobře zná, protože v Přerově v minulosti několikrát vystoupil,“ uvedl ředitel festivalu Rudolf Neuls.

Jazzový festival v Přerově. Ilustrační fotka
V galerii začne výstava věnovaná legendárnímu jazzovému festivalu

Bartoš je zakladatelem a uměleckým vedoucím orchestru Bratislava Hot Serenaders, který se orientuje na rekonstrukci starých nahrávek taneční hudby a napodobení dobového interpretačního stylu amerického jazzu ze 20. a 30. let minulého století a na slovenskou taneční hudbu s jazzovými prvky - včetně používání dobových hudebních nástrojů.

Saxofonista Scott Hamilton za svou dlouholetou hudební kariéru natočil přes sedm desítek vlastních alb a na dalších deskách se podílel jako spoluhráč.

Hlavní koncerty Československého jazzového festivalu v Přerově se uskuteční od 17. do 19. října a pořadatelé už zahájili mimořádný předprodej.