„Video natočené dronem nechal Přerov zpracovat pro propagační účely. Zhlédnou ho návštěvníci vánočních trhů na velkoplošné obrazovce na Masarykově náměstí,“ řekla mluvčí radnice Lenka Chalupová.

Tříminutové video ukazuje shora všechny krásy Přerova - Horní náměstí se zámkem a měšťanskými domy, Tyršův most, Památník jednoty bratrské, kostely, park Michalov, Lagunu či řeku Bečvu.

Po zprovoznění průpichu je dopravní situace v Přerově klidná. Větší komplikace během týdne nenastaly.
První týden po spuštění průpichu: bez komplikací

„Působivé je i to, že ve druhé části trochu zrychlí tempo a lidé spatří záběry ze závodů v Přerovské rokli, tenisty na kurtech, bikrosovou dráhu či zaplněné hradby při jednom z letních koncertů,“ míní přerovský primátor Petr Vrána.

Podle něj má video ukázat krásy Přerova nejen návštěvníkům a turistům, ale připomenout atraktivní tvář města i jeho obyvatelům. Dronové záběry zajistila firma Dronfilm Production.

Zpěvák, skladatel a bubeník Tomáš Novák
Na Hudboslovení míří i syn přerovské legendy Tomáš Novák. Zazpívá i Moravu

„Autor videa, který žije v Holešově a v Přerově strávil natáčením jednotlivých záběrů tři měsíce, byl překvapen, co všechno Přerov nabízí. Od parku Michalov přes odpočinkovou zónu u Laguny až po historické centrum,“ shrnula Jana Pivodová z přerovského magistrátu.

Firma dodala městu za 23 tisíc korun tři spoty. Hlavní propagační tříminutový, krátký patnáctivteřinový, zaměřený zejména na historické centrum, a šot vytvořený speciálně pro HC Zubr, s nímž se mohou fanoušci hokeje setkávat na utkáních.