„Zhruba po dvou hodinách se situace vyhrotila natolik, že dvaatřicetiletý muž dal po předchozí výměně názorů dvě facky šestnáctiletému mladíkovi,“ popsala začátek incidentu přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Kvůli obavám z eskalace napětí policie v nočních hodinách v sociálně vyloučené lokalitě posílila hlídky. Útok na mladíka šetří policie jako přestupek proti občanskému soužití a postoupí ho k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Zubrfest v Přerově
Zubrfest je zpět! Zahrají Peter Nagy i Vypsaná Fixa

Další roztržka mezi oběma muži na sebe nenechala dlouho čekat a hlídka vyjížděla znovu na místo také ve středu dopoledne.

Útok mladistvého

„Tentokrát se situace obrátila a zaútočil mladistvý, který staršího muže zranil na hlavě. Napadený skončil v nemocnici na ošetření. Mladistvého útočníka a další osobu jsme zajistili a převezli na služebnu k provedení potřebných úkonů,“ vylíčila dále.

Policisté tento případ šetří jako trestný čin výtržnictví.

„Vzhledem k předchozím událostem a možnosti vzniku dalšího konfliktu situaci v lokalitě posíleným výkonem monitorujeme a přijali jsme potřebná opatření k zajištění veřejného pořádku, aby nedocházelo k dalším incidentům,“ uzavřela mluvčí.