Jeho letošním ročník doprovází otázka Bojíte se snášet?, čímž chce festival otevřít debatu o sílící netoleranci, rasismu a diskriminaci ve společnosti.

Večerní festivalový program pro veřejnost se uskuteční v kavárně Base Camp, kde budou promítnuty čtyři dokumentární snímky, které budou doprovázet debaty s odborníky na sociální, politickou a lidskoprávní tematiku.

Mimo to festival pořádá také dopolední školní projekce na několika přerovských školách.

„Loni navštívilo program v Přerově 411 diváků a divaček a festival získává stále větší oblibu jak u široké veřejnosti, tak i ze stran pedagogů. Pozitivně je vnímán také dětmi a studenty základních a středních škol," uvedla koordinátorka festivalu Jeden svět v Přerově Marcela Nosálová.

Hlavní pásmo filmů pro veřejnost bude promítáno ve středu a čtvrtek vždy od 16.30 a 19 hodin.

„Ve středu přijede diskutovat například Adéla Pírková z Probační a mediační služby a ve čtvrtek Monika Bartošová, jež je členkou sdružení Ollove," dodala Marcela Nosálová.

Účastníci festivalu z řad veřejnosti mohou zhlédnout například český snímek „Chudoba cti netratí" o osudu matek samoživitelek, které se pohybují na hranici chudoby a přesto svou životní situaci berou s nadhledem, film „Duhový šampionát" pojednávající o prvních průvodech gayů na Ukrajině, dokument „Po propuštění" o dvou trestancích propuštěných z vězení a jejich obtížném návratu do běžného života, nebo norský snímek „Na sever od slunce".

Patnáctý ročník festivalu, který pořádá organizace Člověk v tísni, je v současnosti největším filmovým festivalem tohoto typu v Evropě.