Ten ve funkci skončil loni v létě v době, kdy došlo k transformaci technických služeb z příspěvkové organizace města na společnost s ručením omezeným. I když se o místo ředitele v nově vzniklé společnosti znovu ucházel, neuspěl.

Se svou osmnáctiletou praxí však zabodoval v Kroměříži, kde zvítězil ve výběrovém řízení a od začátku ledna řídí Kroměřížské technické služby (KTS).

„Zeptejte se na radnici v Přerově,“ reagoval na otázku, proč odešel z přerovských technických služeb Pavel Suchánek. V zápětí byl ale sdílnější. „Po transformaci, ke které došlo v červnu, dva noví jednatelé nově vzniklé společnosti v režimu s.r.o. usilovali o vytvoření nového manežmentu. Do výběrového řízení na místo ředitele jsem se hlásil, ale neuspěl jsem. Bylo mi tehdy nabídnuto jiné místo v obchodní oblasti, ale to by mě nenaplňovalo, proto jsem odešel,“ vysvětlil svůj odchod z přerovských technických služeb Pavel Suchánek.

Ten je teď v novém zaměstnání nadměrně spokojen. „Není to pro mě až tak nové prostředí. Problémy a náplň jsou podobné jako znám z předchozího pracoviště v Přerově. Jsem tu velmi spokojen,“ svěřil se nový ředitel Kroměřížských technických služeb Pavel Suchánek, který byl v práci znám svou precizností a dodnes na něj jeho podřízení v dobrém vzpomínají.

„Byl naprosto perfektní. Vážil si nás a měl k nám, coby zaměstnancům, úctu. I jeho profesní dovednosti byly na úrovni. Byl to prostě člověk na svém místě,“ svěřil se jeden ze současných zaměstnanců TsmP, který si ale nepřál uvést své jméno, redakce jej má však k dispozici.

Zatímco technické služby v Kroměříži už mají místo ředitele obsazeno profesionálem, křeslo ve stejné funkci v Přerově jakoby bylo začarované. Po odchodu ředitele Suchánka jej obsadil Dušan Hluzín. Ten se v něm však dlouho neohřál. Přerovští radní ho po třech měsících od jmenování do funkce totiž odvolali. Zdůvodnili to tím, že se choval arogantně a neplnil si úkoly.

Takové nařčení však tehdejší ředitel odmítal s tím, že za jeho „vyhazovem“ stojí politické tlaky. Rozvázání pracovního poměru s Hluzínem se ale neobešlo také bez kritiky některých přerovských zastupitelů. Od té doby je pověřen řízením technických služeb František Simon.

Tento týden však skončilo výběrové řízení na nového ředitele technických služeb. „Jeden ze tří kandidátů už byl vybrán, ale rád bych ho oficiálně představil až začátkem příštího týdne,“ řekl přerovský radní a zároveň jednatel společnosti Technické služeb města Přerova Václav Zatloukal.

Zaměstnancům technických služeb tak nezbývá, než doufat, že doba bezvládí v jejich podniku skončí a nový ředitel bude zástupcům města vyhovovat.