Letos na začátku roku město oslovilo zájemce, aby navrhli podobu uvítacích tabulí, které by nahradily ty stávající. Návrhů se sešlo devatenáct, posuzovali je i zastupitelé. Jejich pořízení mělo stát několik desítek tisíc. Od plánu ale město nakonec ustoupilo. Nyní se chce spíš než před přijíždějícími řidiči prezentovat lidem, kteří obdrží nějaký tiskopis magistrátu. I tam by se totiž objevilo zvažované nové logo.

„Chceme zavést jednotný vizuální styl, podobně jako jiná města. Zadáme vypracování nového loga, které bude mít využití od tiskopisů přes propagační materiály až po nové uvítací tabule, které by měly být v tomto duchu,“ řekl náměstek primátora Josef Kulíšek, který je zároveň členem pracovní komise pro jednotný vizuální styl.

Své logo řešila před dvěma lety i Olomouc, kde zvítězila červenobílá „šachovnice“ Jana Koláře. Ta se nyní objevuje i třeba na směrovkách, které navigují turisty k významným místům a památkám.

„Například v Ostravě, která má logo se třemi vykřičníky, vyšla soutěž na dva miliony korun a implementace, do které byly zahrnuté všechny místní části, na další tři miliony,“ doplnil mluvčí magistrátu Bohuslav Přidal. V Přerově na vizuální styl ještě peníze vyhrazené nejsou. „Zatím se schvaluje pouze záměr,“ zmínil primátor Jiří Lajtoch.

Logo by platilo nejprve pro magistrát města, ne pro příspěvkové organizace. „Je to běh na dlouhou trať, bude to trvat rok a více,“ zmínil Kulíšek a dodal, že teprve po městě by se jednotný vizuální styl mohl rozšířit i na příspěvkové organizace. Do rozhodování o konečné podobě loga by pracovní komise chtěla vtáhnout i Přerovany.

„V příštím roce budeme slavit 755 let od povýšení na královské město,“ připomněl primátor Jiří Lajtoch. Nový vizuální styl se do té doby ale určitě nestihne. Podle mluvčího magistrátu Bohuslava Přidala bude v roce 2011 aspoň moderní podoba znaku od městské architektky doplněna o číslici 755.