„Světově uznávaný fotograf Jindřich Štreit, který se do naší galerie vrací během posledního desetiletí v roli vystavovatele už potřetí, a spisovatelka Kamila Holásková spolupracují už několik let. Autorka představuje v galerii svou bohatou literární tvorbu a mnohé tituly ilustrují právě Štreitovy snímky. Je na nich patrný autorův velmi netradiční odklon od zvykově dokumentárního rukopisu k reportážní fotografii, což znalce Štreitovy tvorby bezesporu zaujme,“ řekla vedoucí městské galerie Lada Galová.

Oběma autorům se podařilo společnými silami publikovat už tři povídkové soubory, doplněné fotografiemi.

Slovenská kapela No Name má být jedním z headlinerů festivalu Velká Morava.
Tisíc podpisů proti megakoncertu. Petičníci chtějí chránit ptáky v Michalově

„Jednotlivé příběhy zachycují obyčejného člověka, který ne vždy dokáže vyřešit situaci, jež ho zasáhla. Fotografie Jindřicha Štreita dotvářejí atmosféru děje příběhem okamžiku skutečných lidí, třebaže je nelze spojovat s hrdiny povídek a novel. Příběhy žijících postav na fotografiích Jindřicha Štreita prožívají stejné emoce jako postavy povídek Kamily Holáskové,“ shrnul kurátor výstavy Martin Šilar, ředitel TRINITY ART Olomouc.

V Galerii města začala v období před velikonočními svátky také umělecká výstava kraslic v netradičních instalacích autorky Ivy Machalové.

„Miniexpozice nabízí originální velikonoční dekorace jako kraslicovou šachovnici, Člověče, nezlob se nebo kraslicové koloseum o velikosti 100 centimetrů. K vidění je i bonboniéra nebo kraslicová kytice,“ doplnila Lada Galová.