Už od příštího týdne se uzavře cesta mezi Kozlovicemi a Grymovem, od června pak na několik dní i Dvořákova ulice v Přerově.

Změny čekají také cestující autobusových spojů. Některé zastávky se totiž přemístí jinam.

Sedmikilometrová objížďka

Až do konce června bude situace složitá v úseku mezi Kozlovicemi a Grymovem, kde se spravuje most přes řeku Bečvu.

„Délka uzavírky je jeden a půl kilometru a v době od 28. května do 3. června bude platit pro veškerý provoz, mimo autobusů městské hromadné dopravy, zásobování na stavbu, hasičů, záchranky a policie. Od 4. do 12. června se cesta uzavře i pro autobusy, a ty zde můžou znovu projíždět až od 13. června," shrnula Iva Ratiborská z odboru evidenčních správních služeb přerovského magistrátu.

Trasa objížďky povede po silnici od Prosenic do Přerova, a to z důvodu uzavírky mostu přes řeku Bečvu, od Radslavic na Tučín, přes Želatovice do Přerova, a to v obou směrech.

Délka objížďky je přes sedm kilometrů a komplikace potrvají až do konce června. Po dobu uzavření cesty budou jezdit autobusové spoje po objízdných trasách.

„Ve dnech od 4. do 12. června nebudou z důvodu uzavírek vůbec obslouženy příměstskými linkami Kozlovice.

Dopravci ale zajistí informovanost cestujících o změně v provozování linek v autobusech a na označnících zrušených zastávek a dočasné zastávky," nastínila.

Provoz v Přerově zhoustne ještě více v době od 4. do 10. června, kdy se má uzavřít zhruba sedm set metrů dlouhý úsek Dvořákovy ulice. Uzavírka bude úplná v úseku křižovatky s ulicí Želatovská po křižovatku s Kabelíkovou ulicí a částečná od křižovatky s Kabelíkovou až po konec Přerova.

V době uzavírky se přesunou některé autobusové zastávky a dá se očekávat, že dojde ke zpoždění linek městské hromadné dopravy.

Zavřou Dvořákovu a nikdo se nepohne

První reakce řidičů na blížící se opravu Dvořákovy ulice v Přerově byly kritické.

„Už tak je to hrůza, při stávajících uzavírkách v centru. Jestli se ještě odstaví Dvořákova, tak už se v Přerově nepohne nikdo. Nechci vidět, jak to bude vypadat v Komenského, Palackého nebo na Tržní a Polní," vyjádřil svůj názor jeden z šoférů Rostislav Šťastný.

Jiní šoféři si naopak myslí, že opravy Dvořákovy ulice jsou nutné.

„Lidi nadávají pořád, ale je pravda, že ta cesta je strašná, a měla by se spravit," dodal mladý řidič z Přerova.