Přerovská tradice společného zpívání koled začala v roce 2012 a první ročník se konal na zimním stadionu před hokejovým utkáním Zubrů s Novým Jičínem. Později se akce přesunula na Masarykovo náměstí, kde každoročně zpestřuje adventní program.

Od prvního ročníku až do dnešních dní ji podporuje Pěvecký sbor Vocantes se sbormistrem Michalem Sabadášem a sólisty. Vocantes nechyběl na náměstí ani letos a kromě známých českých koled, které se zpívaly v celé republice, přidal i písně z vlastního repertoáru.

Vyberte nejkrásnější vánoční strom Olomouckého kraje
Vyberte nejkrásnější vánoční strom Olomouckého kraje. Šanci má Přerov. Hlasujte

„V předvánočním čase nás v Přerově čeká také tradiční večerní program v Městském domě - Vánoce s Vocantes. Posluchači se mohou na koncert těšit v úterý 20. prosince v 19 hodin,“ prozradil šéf sboru Michal Sabadáš.

Zdroj: Deník/Jan Pořízek

I letos podpořili společným zpěvem akci Česko zpívá koledy také pozvaní hosté - spisovatelka a mluvčí magistrátu Lenka Chalupová, náměstek primátora Tomáš Navrátil, kreslíř Lubomír Dostál nebo autorka kreslených glos v Novém Přerovsku Marie Šestáková, která své postřehy zveřejňuje pod zkratkou „meš“.

Přerované si letos mohou vybrat z pestré nabídky punčů a svařáků na vánočních trzích. Prodejci mají díky bohatému kulturnímu programu vyšší tržby.
Kolik utratíte za punč na náměstí v Přerově? Nabídka je letos pestrá

„Společného zpívání jsem se zúčastnila už podruhé a musím říci, že je to pěkný pocit zazpívat si společně s tolika lidmi na náměstí, zastavit se na chvíli v předvánočním shonu a pozdravit se s bývalými kolegy z dob, kdy jsem ještě působila v redakci Nového Přerovska,“ pochvalovala si atmosféru setkání mluvčí radnice Lenka Chalupová.

Program uváděl jako každý rok moderátor Bohuslav Přidal, který připomněl historii akce Česko zpívá koledy a zavzpomínal i na minulé ročníky v Přerově. Z pódia zazněly koledy Půjdem spolu do Betléma, Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Pásli ovce Valaši, Veselé Vánoce a Rolničky. 

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz. U každého příspěvku je nutné doplnit o vaše celé jméno a lokalitu, kde žijete. Například Přerovsko. Děkujeme.