Kozlovská ulice se uzavře už příští týden.

„Společnost Vodovody a kanalizace tu bude od 1. července do 31. srpna provádět výměnu kanalizačního potrubí a přepojení přípojek, v režii města pak bude výměna uličních vpustí včetně přepojení na nové kanalizační potrubí,“ přiblížil náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).

Asfaltování v celé šíři úseku - mezi ulicemi Malá Trávnická a Bayerova - pak bude společnou investicí. Stavba přinese komplikace řidičům, kteří budou muset zvolit objízdnou trasu. Rezidenti se ale nemusejí obávat toho, že by neměli kde zaparkovat. Obyvatelé domů, kteří parkují u vnitrobloku na Trávníku, zde mohou odstavit vozidla po celou dobu výstavby.

Iglú pro bezdomovce v Přerově. Ilustrační foto
Přerov chce spočítat bezdomovce. Ti vrátili po zimě iglú, z devíti zbyly tři

Na změny se musejí připravit i cestující městské autobusové dopravy.

„Zastávka U Tenisu se přemístí na dočasně zřízenou obousměrnou zastávku na Třídě 17. listopadu, v Bayerově ulici ji ale zrušíme bez náhrady,“ upřesnila Jitka Kočicová z přerovského magistrátu.

Autobusy pojedou po objízdné trase podle výlukových jízdních řádů a cestující se o změnách včas dozví od dopravce, na dotčených označnících a ve všech autobusech, jichž se změna týká.

Rekonstrukce parovodu na horkovod

Rozkopaná bude přes léto i Palackého ulice, kde je v plánu další etapa rekonstrukce parovodu na horkovod. Stavební práce ale nijak neomezí dopravu.

„Začnou v pondělí 29. června a provádět se budou většinou na travnaté ploše, případně na chodnících,“ řekl Alexandr Salaba z oddělení dopravy přerovského magistrátu.

Ilustrační foto
Koronavirové ohnisko v Lipníku? Zavřeli zde školu, situace je pod kontrolou

Investici zajišťuje společnost Veolia, která postupně mění v celém Přerově parovodní soustavu za horkovodní. Práce v Palackého ulici budou probíhat do 25. srpna.

„Na tuto akci už netrpělivě čekáme, protože po jejím dokončení se můžeme pustit do přípravy cyklostezky, která tudy povede,“ doplnil radní pro dopravu Tomáš Navrátil. (ANO)

Ještě v červenci potrápí řidiče, kteří se potřebují dostat do místní části Čekyně, také uzavírka v ulici Jabloňová. Důvodem je budování nové kanalizace.