Na výstavě bylo k vidění 127 kusů skotu od 24 chovatelů. V pátek proběhlo hodnocení zúčastěných kusů skotu za účasti francouzského bonitéra Patrika Chevaliera.

Nejlepší kus druhu Charolais oceněný jako champion pochází z chovu manželů Hatlákových z Meziboří, kteří byli zároveň v neděli ohodnoceni jako nejlepší majitelé a chovatelé masného skotu Charolais.

„Francouzský bonitér pan Chevalier v pátek ohodnotil všechny kusy dobytka jako velmi pěkná zvířata. Velice těžko se mu hledal ten nejlepší kus, ale nakonec se podařilo,“ prozradil jeden z pořadatelů přehlídky Jiří Krátký.

Výstavu masného skotu doprovázel po všechny tři dny doprovodný program, ve kterém se předvedly ukázky práce a výcviku pasteveckých psů, western tance skupiny Koloredo z Přerova, westernový program koní a skupiny Jen Tak či Pupkáči, který zpříjemňoval návštěvníkům volný čas.

„Přišel jsem se podívat na dobytek, sám jsem totiž kdysi choval jalovice a býky. Ale od té doby, co jsme součástí Evropské unie, je to s chovem dobytka mnohem složitější, takže už žádná zvířata nemám,“ svěřil se jeden z návštěvníků, Ondřej Greňo od Valašského Meziříčí.