Peníze jsou čerpány ze státního rozpočtu a budou sloužit na plánovanou opravu zimního stadionu v Přerově. Stejnou částku však bude muset do této investice vložit také město.

„Do konce června bude zpracována projektová dokumentace a v průběhu třetího čtvrtletí by mohlo proběhnout výběrové řízení a příprava staveniště. Na počátku října by pak mělo dojít k zahájení stavebních úprav,“ informoval přerovský primátor Jiří Lajtoch.

Rekonstrukce se podle jeho slov dotkne jak interiéru, tak exteriéru zimního stadionu. „Vnitřní úpravy budou prováděny tak, aby minimálně zasáhly do provozu zimního stadionu,“ doplnil primátor Přerova.

Rekonstrukcí by mělo projít zázemí pro diváky, garáž pro rolbou, ale také hrací plocha, která má být zúžena. Jak upřesnil přerovský primátor Lajtoch, celková rekonstrukce by měla skončit až v příštím roce.

„V první fázi rekonstrukce využijeme dvacetimilionové státní dotace a na dofinancování této investiční akce by šly peníze z rozpočtu města, a to buď v závěru letošního roku, ale spíše až v roce 2009,“ informoval o způsobu financování Lajtoch.

Podle představitelů města oprava zimního stadionu je trefně plánovaná na letošní rok, kdy přerovský hokej slaví osmdesát let od svého založení.

„Vzpomínám si, že jsem tady kdysi hrál hokej a zdejší stadion na mě nezapůsobil moc dobře z pohledu kvality zázemí. Řekl jsem si, že by se s tím mělo něco dělat. Když jsem pak byl osloven, zda bych tento záměr nepodpořil, neváhal jsem,“ svěřil se ministr Ivan Langer, kterýv pondělípřijel předat zástupcům města šek na dvacetimilionovou státní dotaci na opravu zimního stadionu.