Dary přinesli čtenáři a velkou měrou přispěly také některé přerovské obchody, firmy a sportovní kluby, za což jim patří velký dík. Neskrývaná radost dětí a jejich šťastné tváře za to stály.

Je středa večer a my jsme dorazili s autem plným dárků k Církevnímu dětskému domovu. Poté, co jsme všechny krabice umístili do obývacího pokoje, jsme čekali na příchod dětí, které zatím pobývaly na svých pokojích.

„Jsou tam nějací páni, asi z těch novin. Vidíš něco víc?," ozývalo se za dveřmi.

Ze začátku byly děti ostýchavé, ale poté se hned vrhly na hromadu věcí, kterou měly rozprostřenou před sebou. Jako první je zaujaly barvičky na sklo, zimní čepky a další sportovní vybavení, mezi nimiž nechyběly různé míče nebo tenisové rakety.

„Nevadí, že to není čepka pro holky, hodí se mi k bundě," řekla spontánně jedna z holčiček.

Poté, co si děti, kterých momentálně v domově žije osm, pozorně prohlédly všechny dárky, předal jim náš šéfredaktor ještě speciální dárkové balíčky s věcmi, které jsou úměrné jejich věku.

„Letos budou trávit Vánoce doma s rodinou pouze dvě děti, ostatní zůstanou tady v domově s námi. Budeme strojit stromeček a celé si to tu vánočně vyzdobíme. Tradičně tu na Štědrý den míváme kapra, dáváme ptáčkům do krmítek potravu a také s dětmi zpíváme před půlnoční mší v místním kostele koledy," řekla jedna z vychovatelek Ludmila Vjaclovská.

Děti měly radost ze všech dárků. Malou Kačenku zaujaly především výtvarné potřeby, Marušku fotbalový míč, Zdenda si hrál s baterkami a nabíječkou a Monika listovala v sešitech, do kterých si snad bude zapisovat své básničky. Čtrnáctiletá Denisa si začala hrát s tenisovými raketami.

„Největší radost mám z vychovatelů. Z dárků se mi líbily všechny, hlavně ty bloky a pastelky," prozradila desetiletá Marie.

Vychovatelky spolu s dětmi nám poté společně poděkovaly a pobídly nás, ať si nabídneme pohoštění, které společně připravili. Musíme uznat, že linecké cukroví a kokosky tedy umí výborně, až se nám nechtělo odjíždět.

„Děkujeme všem dárcům, kteří si na nás vzpomněli a jimž není lhostejné, jak tyto děti žijí. Moc si ceníme toho, že nám darovali samé praktické a potřebné věci, které budou dětem k užitku," uzavřela Ludmila Vjaclovská.

Svými dary přispěli: prodejna "Jen za pár kaček" u pasáže, Tenisový klub Precheza Přerov, Hokejový klub ZUBR Přerov, Emos, Diskont, Papír Rozsypal, Technické služby města Přerova, Devilsport, Přerovský volejbalový klub Precheza, manželé Chudárkovi, Marcela Králová a Vojtěch Podušel.