Lékaři ale potvrdili, že měl muž již předtím vážné zdravotní problémy.

„Jednalo se o pacienta, jemuž byl diagnostikován virus prasečí chřipky. Jeho zdravotní stav se však výrazně zkomplikoval a musel být hospitalizován s oboustranným zápalem plic na oddělení ARO. Přes veškerou péči lékařů po několika týdnech zemřel,“ informoval ředitel hranické nemocnice Eduard Sohlich. Podle něj došlo k úmrtí počátkem letošního roku.

„Muž měl další komplikující nemoci, které byly podstatné pro celý průběh. Už před příchodem k nám trpěl těžkým onemocněním jater a ledvin,“ doplnil ředitel.

V péči lékařů hranické nemocnice byl ve stejném období i jiný muž středního věku se stejnou diagnózou, jeho zdravotní stav už se ale zlepšil. Na infekčním oddělení hranické nemocnice bylo celkem hospitalizováno sedm pacientů, nakažených nebezpečným virem Pandemic H1N1.

Podle přerovské epidemioložky Jitky Skácelové v současné době osob, nakažených prasečí chřipkou, výrazně nepřibývá.

„Zaznamenali jsme dohromady patnáct případů, v poslední době už se ale nedá hovořit o nárůstu,“ konstatovala.

Praktičtí lékaři sice stále provádějí očkování proti nebezpečnému viru, mezi obyvateli Přerova o něj ale není příliš velký zájem.

„Očkování stále běží u praktických lékařů a také v očkovacím centru olomoucké fakultní nemocnice,“ uzavřela epidemioložka.