Akce byla pořádána především pro zábavu děti, aby svým rodičům i cizím návštěvníkům ukázali, že v lyžařské škole nezaháleli, že také leccos umí, a že zasněženým kopcem už se v žádném případě zastrašit nenechají.

Na lyžích se tu tak s noblesou proháněly nevěsty, upíři, staré babky i neandrtálci a za svůj lyžařský um i kreativitu při vymýšlení masek byli odměněni cenou za nejlepší masku nebo fantastickým občerstvením, které pro tuto příležitost připravili pořadatelé akce.

„Každý rok má ukončení lyžařské školy na Potštátě velký úspěch, je u dětí opravdu oblíbené, jezdí k nám od Hranic, z Přerova a okolí, Olomouce, dokonce i z Valašského Meziříčí. Jen letos nás zasáhla chřipková epidemie a dětí přijelo tak o třetinu méně,“ říká majitelka lyžařské školy paní Konečná.

Snad dětem vydrží sněhové podmínky, aby mohly svoje dovednosti natrénovat a příští rok zazářit třeba ve slalomu, ve kterém si všichni začínající lyžaři na Potštátě poměřují síly jakmile svléknou karnevalové kostýmy. 

Výsledky:

Soutěž o nejhezčí obrázek - bez pořadí:

Lukáš Bialek, Jolana Němcová, Tereza Novotná, Tereza Zabloudilová, Jakub Horsinka

Nejhezčí maska - bez pořadí:

Pirát Radim Sixta, Babka Marlen Zobaníková, Vodník František Vávra, Neandrtálec Natálie Landigová, Mušketýr Pavel Münster

Myšáci - ročník 2013, 2014:

1. Marie Filáková 

2. Hana Němcová 

3. Ellen Macurová 

4. Anežka Macháňová 

5. Jakub Sixta

Mladší žáci - ročník 2011, 2012:

1. František Vávra 

2. Matúš Adzima

3. Vojtěch Filák

4. Lukáš Bialek

5. Julie Benešová

Starší žáci - ročník 2010 a výše:

1. Tereza Zabloudilová

2. Radim Sixta

3. Daniel Málek

4. Vlastislav Lexa

5. Jolana Němcová 

SNB

1. Sebastián Stupárek

2. Matyáš Stupárek

3. Radek Kozák

Celkem závodilo 56 dětí z celkového počtu 78 přihlášených. 

Autorka: Kristýna Neulsová