Valentýnská přání

Vítězka soutěže

Peťulko, má láska je velká jako vesmír

„Můj milovaný Peťulko. Oba jsem již milovali, teď milujeme

znova. Však láska Nás již naučila , že jen ta slova lásku netvoří.

Jsou všechny ty maličkosti, které pro sebe děláme a jsou to

i velká gesta. Nejvíce na Tobě miluji, to jaký opravdu jsi, Tvé

činy, Tvou upřímnost, ohleduplnost a pochopení. To že i když

Ty sám nemůžeš, pro druhé si ho najdeš. Víš co je v životě důležité

a co patří na první místo. Vím, že slovy nejde úplně

vyznat to co k Tobě cítím, ale věř, že má láska je velká jako

vesmír. Je to ohrané klišé, ale činy hovoří za vše!!!"

Květa Kundrtová

-----

Další přání

Lásko moje, píši Ti vyznání…

Co vlastně je to slůvko vyznání?

Je to srdce, co je naplněné láskou a něhou k Tobě?

Je to touha, co nosím v sobě?

Je to každá sekunda či minuta, co scházíš mi?

Je to pohádka našeho mládí?

Je to ten sen, co jsem si kdysi snila?

Nebo je to to, po čem jsem toužila?

Jsi to Ty, po kom mé srdce prahne,

jsi moje láska a láskou zůstaneš.

Po třech letech prstýnek si navlékli a během dalších 7 let jsme dvě děti zplodili.

Letos nás 11. rok spolu čeká, i když né vždy doma úsměv čeká.

Věřím, že bude stále převládat to krásné a tak jak svítí hvězdy jasné.

Ty a děti jste můj svět a já z něho nikdy nechci zpět.

A tak tu sedím a píši tyto řádky a píši Ti vyznání z mé

vroucí lásky.

Pro Libora :*

Jana Brokešová

-----

Jelikož většinou se svou drahou polovičkou spojujeme svátek svatého Valentýna s výročím našeho začátku vztahu, který připadá na 11. únor, tak tentokrát to nevyšlo. Naše sedmé výročí se nevyvedlo dle našich představ, a proto bych ráda své vyznání převedla, nebo spíše spojila s omluvou. Měl to být náš den a já ho stihla zkazit, ještě než vůbec začal. Místo radování se z toho, že máme tu možnost být po dlouhé době spolu jen my dva, a užívání si jeden druhého jsem chtěla řešit malichernosti a v této době úplné, ale úplné zbytečnosti. Stydím se a je mi líto, že člověk většinou pochopí až po. Vždyť ty jsi to nejlepší, co mě v životě potkalo, a nechápu, že na to vůbec zapomínám. Jsem vděčná, že jsi mi vstoupil do cesty, a hlavně za to, že tou cestou jdeš se mnou i přes vše dál, protože kdokoli jiný by se už dávno odpojil. Omlouvám se Ti, lásko, za vše. Miluji Tě za to, jaký jsi, i když jsou tu sem a tam maličkosti, které člověka vytočí. Pořád si uvědomuji to, že mám doma poklad, o který bych nechtěla přijít. Miluji Tvůj pohled těma nejkrásnějšíma očima, miluji tvůj upřímný smích, když tě něco pobaví, miluji Tě za to, že dokážeš rozesmát naše děti i okolí, a hlavně Tě miluji za to, že přes vše miluješ Ty mě, a toho si cením nejvíc na světě!!! S láskou, Tvá B.

Važte si toho, kdo je s Vámi, protože o něj můžete kdykoli přijít. Láska je to nejcennější <3

Krásného Valentýna, ale i ostatní dny všem!

-----

Do Uherského Brodu před sedmi roky,

datuje má báseň tyhle sladké sloky.

V malinkém baru Komenského města

vznikla trochu náhodou jejich lásky cesta.

On přišel za hudbou, ona zas na vínko,

poté už stačilo jen štěstí malinko.

Dialog krátký zažehl plamen,

který by naplnil i stovky kamen.

Studený srpen už si zasloužil změnu,

tak oba zahřála, když pusu dala jemu.

Procházky za ruce a hromada otázek,

myšlenky smotané jak tenký provázek.

Mladý kluk podlehl vábení krásky,

vzduchem se ozvalo vyznání lásky.

Od onoho léta ve dvou to táhnou,

po slovech nevlídných zřídkakdy sáhnou.

Valentýn neslavím s dárkovým košíkem,

třeba mi pomůže soutěžit s Deníkem.

Když ji chci potěšit a slova nestačí,

tak píšu redakci o nocleh v Baltaci!

Marek

-----

Můj milý, chci se Ti vyznat z toho, jak to mezi námi všechno začalo.

Státnice úspěšně za mnou, červený diplom v kapse, hlava plná vědomostí. Ale co dál? Cíle mám velké, ale realita je úplně jiná. Malé město, práce málo, sny se neplní. Rozhodla jsem se, že zatím přijmu nabízenou brigádu. Každé ráno budíček v pět, cesta vlakem, kilometr pěšky a jsem u cíle. Pracuji v hotelu jako pokojská. Denně poslouchám různé osudy lidí. Dámy si rády vyprávějí a já trpělivě naslouchám jejich příběhům. Pro svou přívětivou povahu si vysloužím přezdívku „krásná pokojská". Nevím, jestli je to správně, ale posoudit to musí jiní. Jennifer Lopez ze stejnojmenného filmu bych se nemohla rovnat. Při všem tom úklidu, převlékání lůžkovin, mytí podlah stačím ještě „poklábosit" se spolupracovnicemi, najít prima kamarády a především lásku. Právě TY se mnou jezdíš každý den vlakem, právě TY jsi se mnou studoval, právě TY se na mě každý den usmíváš, pomáháš mi, líbáš mě na romantických místech, TY jsi můj nadřízený. V tajnosti jsme naši lásku dlouho neutajili. „Jedna paní povídala" a už to bylo! Chci jen Tobě poděkovat, že jsi mladou parádnici přijal jako brigádnici. Protože je každá chvíle s Tebou hezká, vznikla z toho LÁSKA NEBESKÁ. Při silvestrovském ohňostroji jsme se společně dívali na zářivé hvězdy a bylo nám spolu dobře a hlavně celkem jedno, co si lidé řeknou. Nadřízený a pokojská, je to vůbec možné? V hotelu již nepracuji. Čeká na mě nová příležitost, nové možnosti, práce v mém oboru. Co nového přinese? Uvidím. To ukáže čas. Každopádně „největší cennost" jsem si ponechala a to jsi právě TY! A víte, co je na tom všem největší záhada? Před naším setkáním mi všechno „do puntíku" předpověděla kartářka. Vůbec jsem tomu nechtěla věřit. Ale něco na tom tajemnu přece jen bude. Ve svém životě se ocitneme na místech, která bychom vůbec nečekali, a co přijde? LÁSKA. Jo osud je osud!

Tvoje krásná pokojská

-----

Lásko, sním o Tobě v půlnočním světle, o samotě v zajetí tmy. Mé myšlenky patří jen a jen Tobě, jsi mou radostí i mým prokletím. Snažím se soustředit na práci, ale vidím před sebou jen Tvou tvář, Tvé oči a Tvůj pohled, který tolik spaluje a hřeje srdce mé. Tvůj úsměv, který hladí moji duši, která tolik touží po Tvé lásce, a mé tělo po Tvých něžných dotycích, které tolik miluju a stále mi víc a víc chybí.

Zdá se to tak neuvěřitelné. Nikdy jsem nevěřila, že mi budeš tolik chybět a že se mi bude po Tobě tolik stýskat. Ty chvíle, které jsme spolu trávili, byly tak vzácné, a když jsem od Tebe odcházela a loučila se, přála jsem si,

aby tyto chvíle nikdy neskončily. Ty minuty a hodiny byly a stále ještě jsou jako věčnost, která je tak dlouhá a nesnesitelná bez Tebe. A pak, když jsem Tě zase spatřila, mé srdce poskočilo radostí z Tvé náhlé blízkosti.

Tak moc bych chtěla být jen Tvá, tak moc jak hvězda jediná. Na černém nebi jedna hvězda září, já zkouším pod tou hvězdou žít. Proč mám stále v mysli Tvůj obraz a ne a ne ho vypudit. Zkus na nebe se podívat,

zkus představit se lásce. Vidíš tu hvězdu? To jsem já. A Ty? Ty jsi její vládce. Vládce, jenž má v moci mé srdce a myšlenky. V mém srdci jsi jen Ty, má přítomnost, má naděje, má láska a mé daleké vzpomínky.

Scházíš mi, lásko!!!

L. K.

-----

Milá Pavlínko,

nejdražším človíčkem na světě jsi pro mě Ty, milovaná sestřičko. I přesto, že nás od sebe dělí pět let, vždy si rozumíme. Klidně bych mohla říct po vzoru Karla Čapka: Když se To narodilo, bylo To takové malé nic. Ale není to pravda! Pro Tvé velké oči se na naši „malou parádnici" chodila dívat celá porodnice. Od této chvíle jsme na mamku a taťku dvě. Společně jsme navštěvovaly stejnou školu, nosily první rovnátka, účastnily se tanečních kroužků, kurzů plavání, baletu, v hodinách klavíru jsme „chodily za školu" nebo „paní učitelce pro svačinu". Obě nás spojovala radost. Svíček na zvířátkových dortech přibývalo čím dál víc a z Tebe, mé sluníčko, se stala postupem času pěkná slečna. Máme společné zážitky ze školních let, výletů, prázdnin. S radostí vzpomínám na nádherné oslavy Vánoc, Velikonoc, narozenin, besídek, karnevalů, pěkné byly i výlety, návštěvy ZOO, sporty snad všech druhů. Dnes jsme nejen sestry, ale i „super kámošky". Mám ráda naše nekonečné rozhovory o kamarádech, láskách a přátelstvích. Obě se rády pěkně oblékáme, naše jízdy do obchodů jsou nezapomenutelné! Navštěvujeme divadla, kina, muzikály, módní přehlídky, výstavy. Naší srdeční záležitostí je naše chaloupka. Kouzelné chvíle s Tebou mám zobrazeny nejen na fotografiích, videích, ale především ve svém srdíčku. Jsi pro mě nejen kamarádkou, ale také člověkem, na kterého se můžu vždy spolehnout. A tak to má být. S důvěrou se na Tebe mohu obrátit a svěřit se s radostmi i starostmi. I když se naše cesty v budoucnu rozejdou, budu vědět, že tak jako stromy, tak i lidé mají své kořeny a ty jsou hluboko v nás. Děkuji Ti za to, že jsi, a vždycky tady pro Tebe budu.

Tvoje sestřička

-----

Pro Martinka

Lásko moje, když jsem tě poprvé uviděla, tak mé srdce zaplesalo. Do té chvíle byla pro mne láska na první pohled pouhou pověrou. Od doby, co jsem s tebou, prožívám každý den radost a denně děkuju, že zrovna ty jsi mým partnerem. Není to se mnou vždy snadné a stojí tě to určitě hodně sil, nepraštit mě aspoň polštářem, a proto tě hrozně moc miluju. Chci, abys byl ten nejšťastnější chlap, a udělám pro to cokoliv. Děkuji, že jsi.

B. B.

-----

Z lásky…

Miluji Vás, holky moje,

miluji Vás bez hranic,

miluji Vás víc a víc,

miluji Vás nad vše svoje…

Jste mým sluncem,

jste mým světlem,

jste mou růží, jste mým květem,

jste začátkem i jste koncem…

Jste můj vesmír,

jste mým světem,

díky Vám se cítím skvěle,

jste v mé duši mír…

Zuzanka dcerka,

Lenka žena,

nejkrásnější v světě jména,

děkuji, že jste vstoupily do mého života…

M. B.

-----

Milý Petře,

jsem ráda, že jsme se poznali, máme se rádi a je nám spolu moc dobře.

Jsi jediný člověk, se kterým si dokážu představit zbytek svého života.

Vždy jsi mě povzbudil, dodal energii a dobrou náladu.

Těším se, že si užijeme náš svatební den a líbánky v Itálii.

Tvá Pája

-----

Zdeňo Vodičko, mám tě ráda jako naftu za 22,90 Kč!

M. C.

-----

Ty můj Kájo milovaný,

mám se s Tebou překrásně,

a když budem spolu sami,

můžem skládat básně.

Zasloužíme si to oba,

relax, wellness, romanci,

nabereme síly znova,

na další životní seanci :-)

Miluju Tě.

Tereza

-----

R., vím, že se trápíš, že Ti málo vyznávám lásku, ale faktem je, že jsi pořád v mém srdci, budu se snažit, abych Ti ukázala lásku a darovala své srdce.

Tvoje K.

-----

Představ si, že prší a každá kapka, která spadne na tvé tělo, je můj polibek a kousek mé lásky. I když už budeš úplně promočená, pořád nebudeš vědět, jak moc tě MILUJI! Ani ta největší bouřka na světě by totiž neměla tolik kapek, aby ti dokázala, že jsi to nejhezčí, co mě v životě potkalo.

V. K.

-----

JEN CO DO DVEŘÍ VSTOUPIL,

ABY NOVINY SI KOUPIL,

POHLED JEJÍCH TMAVÝCH OČÍ,

HNED SE K NĚMU VLÍDNĚ STOČÍ.

SLEČINKA JAK ZE ŽURNÁLU,

NESE SE TU PO BULVÁRU.

JEDEN POHLED TMAVÝCH OČÍ

KAŽDÝ SE HNED POOTOČÍ.

ZAHALENÁ VŮNÍ LÉTA,

POD ŠATY JEN SILUETA.

SVŮDNÉ KŘIVKY, DLOUHÉ NOHY

VEDOU SNAD AŽ DO OBLOHY.

PŘEKRÁSNÁ TA PRODAVAČKA

OKOUZLILA MLÁDENEČKA

A PRÝ CO BY SI PÁN PŘÁL?

RÁD BYCH SI VÁS, SLEČNO, VZAL.

JIŽ ANI CHVILKU NELENIT,

VALENTÝNA S VÁMI OSLAVIT.

A TA SLEČNA KÝVLA HNED,

JIŽ JSOU SPOLU TŘICET LET!

J. M.

-----

Irenku svou přenádhernou neskonale miluji – hřívu její hustou černou na sklo fixem maluji… Ač už není mně už dvacet, ač už jsem pán v letech – k ní se chci já stále vracet, plout v životních květech. A že nejsem dokonalý, milerád tu přiznávám, mojí drahé polovičce tu svou lásku VYZNÁVÁM…

P. A.

-----

Můj drahý Zdenečku,

z celého mého srdíčka bych ti chtěla moc poděkovat, co pro nás vše děláš, moc si teho vážím. Hlavně bych ti chtěla poděkovat za to, že jsi mého syna Vojtíška tak pěkně přijal a dovolil mu tě oslovovat „TATI". Moc tě milujeme a děkujeme za krásnou rodinu.

Tvá rodina Any s Vojtíškem

----

Miláčku, chtěla bych Ti popřát krásného Valentýna a tímto oznámit, že čekáme miminko. Miluji Tě <3

Tvá Klárka

-----

Ráno, když vstanu,

lehce láskou vzplanu,

večer, když usínám,

sny o Tobě mám.

Slyšet hudbu

je jako poslouchat Tvou mluvu.

Jsi krásná jako růže,

která právě rozkvétá.

A dotknout se Tě může

jen ten, kdo k nebesům sám vzlétá.

Když vidím, jak se směješ,

mé srdce se krásou rozplývá.

Když mluvíš, svým hlasem pěješ,

teď přeji Ti krásného Valentýna.

R. Ž.

----

Vyznávám a přiznávám, již 5 let Tě v srdci nosím,

tolik láskou zaplněného srdíčka mám, že ven to ze mě musí.

Ze začátku jsem nevěděla, že vztah to bude krásný,

bylo mi pouze 23 let a nebylo mi mnoho věcí jasných.

Po prvním okamžiku, kdy jsem Tě držela v náruči, se můj celý svět změnil,

ten krásný okamžik, pocit, že nikdo by na mém místě v tu chvíli neměnil.

Roky plynuly a já věděla, že Ty jsi můj poklad, moje štěstí a láska,

jsi přece moje krásná dcera Nelinka, moje největší láska.

Pro mou dceru Nelinku :-)

B. H.

-----

Když jsem tě spatřil, srdce se mi chvělo, že tebe miluji, říci se mi chtělo. Miluju tvé oči, když se na mě dívají, miluju tvé rty, když mě něžně líbají. Líbám tě, miláčku, od ouška k rypáčku, líbám tě v duchu, od ucha k uchu :-) Jsi zlatíčko naše s naším nejcennějším miminkem: Eliškou.Velmi Tě milujeme, jsi naše NEJúžasnější maminka a partnerka pod sluncem :-)

R. V.

-----

Miláčku,

krátce poté, co spolu oslavíme svátek zamilovaných, to bude přesně rok od chvíle, kdy jsi mi poprvé vyznal lásku. Ani nevím, jak osud nás dva spojil, ale rozhodně vím, že to musel být osud. Nikdy mu za to nepřestanu být vděčná. Vlastně si vůbec nedovedu představit, jaký by teď byl můj život, kdybychom se nepoznali. Chybělo by v něm něco – Ty. Teprve poté, co jsme spojili naše životy a vydali se společnou cestou vstříc dalším dním, mi vše začalo dávat smysl. Chci si užít každý okamžik s Tebou, protože je vzácný. Protože je krásný…

Miluji tě tak moc, že mi žádná slova k vyjádření lásky nestačí. Miluji Tvůj úsměv, tvé modré oči, miluji, když mě objímáš. Děkuji Ti za to, jaký jsi. Vážím si Tě a obdivuji Tě. Díky Tobě jsem ta nejšťastnější osoba na celém světě.

Navždy Tvá Beruška

-----

Pro Petrušku k Valentýnu od Davida:

Miláčku můj roztomilý,

čekej kytku každou chvíli,

k tomu pusa na líčko,

jsi moje milované srdíčko <3

-----

Tisíc slov bych Ti dnes říci chtěla,

však při pohledu na Tebe jsem zcela oněměla.

Jsi pro mě cennější než zlato

a jsem moc šťastná, že máš mě rád za to.

Tisíc dní jsme spolu a máme se krásně,

z velké lásky k Tobě vznikl i text této básně.

Jsem tu pro Tebe, když se potřebuješ vyzpovídat,

ležím vedle Tebe, když na Sherlocka chceš se dívat.

Miluji Tvé tělo i Tvoji duši,

často Ti říkám, jak moc Ti to sluší.

Miluji, jak míváš rozcuchané vlásky,

Tvé vřelé objetí je pro mě důkaz lásky.

Tisíckrát budu Ti vyznávat city,

abys věděl, že má láska jsi Ty.

Lenka

-----

Poznal jsem tě za zvláštních až nepříznivých okolností, ale síla lásky nás dokázala přesto spojit. Mohl jsem tak s tebou prožít už neuvěřitelných pět let. Pět let, které pro mě byly jako měsíc. Neustále naplněné prožitky, světlem a souzněním.

Našel jsem v tobě novou naději, smysl života. Najednou vše dávalo smysl a zapadalo do sebe jak Rubikova kostka.

Možná jsem byl nepřipraven, ale oddal jsem se tomu a chtěl s tebou vše prožít naplno.

Vše s tebou je pořád nečekané, nové a neuvěřitelně vzrušující. Jsi mým majákem ve tmě, sluncem a energií mých dní.

Někdy až nevěřím, že jsem tě opravdu potkal. Mám touhu ti neustále vracet to vše, co jsi do mne investovala, i když někdy je v cestě nejedna překážka. Ale o tebe má smysl bojovat a já se ke všemu postavím čelem. Chci ti být oporou, mužem, pomocníkem a dělat tě šťastnou a spokojenou ženou.

Miluji tě a děkuji ti

Dalibor

-----

Celý týden přemýšlím, jak ti říct, co pro mě znamenáš.

Nedá se to popsat, ani snad vyjádřit. Jsi to nejlepší, co mě v životě potkalo, každá chvilka je nezapomenutelná. Náš vztah se nepočítá na desítky let, přesto jsme těch 2,5 roku prožili naplno a máme zážitků více než dost. Je krásné, když s milovaným člověkem můžu jít v kroji, jet na hory, na vodu nebo třeba skládat dřevo :) Jsem ráda, Davi, že tě mám.

Tvá manželka Peťka

-----

Autor: čtenáři/redakce