Služeb k dnešnímu dni využilo pět lidí.

„V současné době poradna poskytuje pomoc čtyřem rodinným příslušníkům, kteří se rozhodli pečovat o příbuzné s těžkým neurologickým deficitem v domácím prostředí," řekla zástupkyně vrchní sestry neurologického oddělení Erika Frydrýšková.

Klienti jsou podle ní vybaveni všemi nezbytnými pomůckami pro celodenní péči. V případě, že některá z nich vyžaduje schválení revizním lékařem, je možné ji zapůjčit, je-li zrovna v regionu dostupná. Některé poskytuje také přerovská nemocnice.

Poradna začala ještě před svým spuštěním úzce spolupracovat s obdobným zařízením v Praze, které funguje již několik let.

„Získali jsme cenné rady, informace a zkušenosti, které nyní využíváme," sdělila Erika Frydrýšková s tím, že přerovská nemocnice spolupracuje i se zdejším Psychosociálním centrem.

„Klienti u nás dostanou také kontakt na pracovníka magistrátu, jenž má na starosti sociální dávky. Ten jim pak pomůže s jejich vyřízením," doplnila.

Poradna se nachází v přízemí pavilonu interny a zatím má otevřeno jednou za čtrnáct dní, a to vždy v úterý od 13 do 15 hodin. Lidé se ale můžou také objednat, a to na telefonním čísle 521 271 311.

„V případě zvýšeného zájmu budeme schopni rozšířit provozní dobu. Přizpůsobujeme se potřebám klientů. Pokud požadují pomoc, jsme ochotni jim poradit po telefonu i mimo pracovní hodiny," uzavřela. (pu)