Klip natočili k písni s příhodným názvem Po setmění. O videoklipu i klubové scéně ve městě se rozpovídal zakladatel RadioBlunt, jednatřicetiletý Petr Ceh.

RadioBlunt má na svém kontě už několik alb, proč přichází videoklip až nyní?
My jsme vydali první společný videoklip už v roce 2015. Ale jednalo se spíše o amatérské video. Poté jsme někteří samostatně vydali mix pouličních videí nebo písní. Po setmění je ale první oficiální videoklip k albu Synergie, které jsme vydali na konci loňského roku s Calibrem. Pracovali jsme na něm hodně intenzivně a chtěli jsme mít adekvátní klip a zvuk.

VIDEOKLIP PO SETMĚNÍ

Zdroj: Youtube


Jak dlouho trvá natočit takový videoklip?
Začali jsme začátkem ledna. Nejprve jsem natáčel s Calibrem venku na kopcích, kde je vidět v pozadí město. Poté se natáčení přesunulo do přerovských ulic a hospod. Pořád se nám ale zdálo, že to není ono. V dubnu jsme proto ještě přidávali další scény. Zajímavé jsou záběry z třináctiposchoďového domu na 17. listopadu, s tou myšlenkou přišel E-One. Postprodukce pak trvala delší dobu, protože náš kameraman Jaroslav Hruška se v tomto směru ještě školil. Navíc jsme měli tři nebo čtyři verze, které jsme neustále měnili a konzultovali. Možná i proto se všechno trošku zpozdilo.


Videoklip je ponurý, určitě to má svůj účel…
Atmosféra videoklipu je temná, mnohdy nadsazená, měla by ale popisovat reálný noční život v našem městě, který je na nule. To například vystihují poslední záběry na prázdné ulice. Je to položeno na reálném základu, žádné kulisy.

Své pocity posluchačům zprostředkovávají tři rappeři, to jsou tři pohledy na věc…
Každý z nás to posluchačům podává jinak. Já například to, jak vidím, co se na ulicích děje. Calibro to bere spíš s nadsázkou a E-One popisuje noční život, více interněji, co se děje za zataženými závěsy (smích).

Jak jste spokojeni s ohlasy na klip?
Za tak krátkou dobu, co je videoklip venku, bych řekl, že je to nad očekávání. Zatím jsme příjemně překvapeni. Je to do jisté míry motivace pro další práci. Chceme totiž udělat společný track (píseň, pozn. red.) celého seskupení RadioBlunt, ke kterému by mělo vzniknout další video. Chceme pokračovat ve spolupráci s Jardou Hruškou, uvidíme, co vznikne dál.

A co vznikne dál?
Chtěl bych se zaměřit na akce po okolí, jde o to oslovit tohle mrtvé město, aby se probralo k životu. Nebráníme se spolupráci s novými lidmi, které tento žánr baví a nemají odvahu nebo základnu, kde by mohli nahrávat. S tím můžeme pomoci.

Jak je to vůbec s klubovou scénou v Přerově?
V Přerově moc není, kde vystupovat. Oproti jiným městům zde klubová scéna chybí. To je veliký problém. Když máme místo, není zvuk. Když máme zvuk, tak jsou zase organizační problémy. Dřív tu byly kluby například v Předmostí, kde se konaly akce, které byly kvalitní. Teď tu není vůbec nic.Petr Ceh alias JaPh je přerovský rapper, hlava projektu RadioBlunt a mistr zvuku. Texty píše od roku 2005. Působil na brněnské undergroundové scéně, kde se dostal do povědomí díky pravidelným akcím v klubu Ramirez. V roce 2011 se vrátil do Přerova. Má vydaná tři alba – Deratizátor (2014), Sociální Hnus (2012) a Synergie (2017). Vydal i demo JaPhZ-Illa (2010).