„Je to krajská silnice, a proto jsme se operativně dohodli, že ji během dnešního rána alespoň dočasně spraví. Podjezd dlouhodobě vykazuje technické vady a stav komunikace není dobrý. Investor sem během stavby dálnice D1 naváží tisíce tun materiálu, a protože se na silnici nedávno objevila velká díra, bylo nutné jednat. Hluboké výtluky byly pro řidiče velmi nebezpečné,“ vysvětlil náměstek olomouckého hejtmana pro dopravu a přerovský radní Michal Zácha (ODS).

Komunikace podle něj projde už za měsíc částečnou rekonstrukcí, jejíž součástí bude výměna obrusné vrstvy. Jako první projde v sobotu 19. srpna opravou část vedoucí směrem z Přerova, protože je v horším stavu. Druhý úsek podjezdu by měl přijít na řadu v průběhu září.

„Dnes ráno byla tato komunikace opravena alespoň dočasně,“ doplnil Michal Zácha. Rekonstrukci bude po vzájemné dohodě financovat Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). „S vedením ŘSD se snažíme už v předstihu vyjednat opravy vozovek, které dostávají zabrat kvůli stavbě dálnice D1,“ zmínil.