Naposledy se spravovala před čtyřmi lety, a teď je to tady zase. Důvodem jsou nezbytné opravy vozovky kvůli vyjetým kolejím.

Na úplnou jednosměrnou uzavírku krajské silnice v Polní ulici se budou muset připravit řidiči v době od pondělí 14. listopadu do neděle 27. listopadu.

Po dobu, kdy bude jedna z klíčových komunikací uzavřena, zamíří auta po objízdné trasu o délce zhruba kilometr a čtvrt.

Silnice se uzavře v úseku o délce 250 metrů, a to od křižovatky v ulici Velká Dlážka až po odbočku, která vede směrem k Technickým službám města Přerova.

„Pro řidiče, kteří pojedou ve směru od Olomouce či Lýsek, povede objízdná trasa přes Velkou Dlážku a nábřeží Edvarda Beneše. Odtud se pak napojí na ulici Tržní a Polní," vysvětlila Iva Ratiborská z přerovského magistrátu.

Auta ve směru od nádraží budou moci směřovat do svého cíle po volném jízdním pruhu spravované silnice.

Vyjeté koleje a nerovnosti

Krajská silnice, kterou denně brázdí stovky kamionů a těžkých nákladních aut, dlouhodobě doplácí na zoufalou dopravní situaci Přerova. Komunikace je ve špatném stavu a na opravu čeká už delší dobu.

Realitou dnešního dne jsou vyjeté koleje na asfaltovém koberci a motoristé si stěžují také na nerovnost vozovky. Plánovaná oprava má zvýšit komfort jízdy, ale také usnadnit zimní údržbu.

„Vozovku čeká výměna obrusné a ložné asfaltové vrstvy o celkové tloušťce 120 milimetrů. Součástí akce je i obnovení vodorovného dopravního značení," doplnil Radomír Zapletal ze Správy silnic Olomouckého kraje. Oprava přijde i s DPH na 2, 3 miliony korun.