„V usnesení rady jsem nenašel nic, co by se týkalo reorganizace technických služeb. Rada rovná se valná hromada, takže je zodpovědná za to, jaké kroky jednatel dělá," konstatoval zastupitel a poslanec Josef Nekl (KSČM).

Podle něj panuje v technických službách v souvislosti s chystanými změnami značná nervozita.

„Chystá se reorganizace něčeho, co funguje, a to se lidem nelíbí. Ředitel je ve funkci šest let, a přesto na jeho funkci půjde politik, a to bez výběrového řízení," poznamenal Josef Nekl.

Technické služby se, jak dodal, v minulých letech staly prosperující firmou s dobrou pověstí mezi obchodními partnery.

Nebudou se kupovat nové automobily

Zastupitele také zajímalo, zda už rada města jednala o finanční odměně pro jednatele. Dříve působili ve firmě dva jednatelé – jeden vykonával svou funkci za zhruba 11 tisíc korun, druhý zdarma.

Bohumír Střelec, který se ujal funkce jednatele v prosinci loňského roku, se ale podle svých slov už od svého zvolení zabýval rozborem činnosti technických služeb.

„Jsem zodpovědný za to, jak tato firma funguje, a proto jsem se chtěl zúčastnit jejího řízení. Mým příchodem se nezvýší mzdové náklady, nebudou se kupovat nové automobily, ani nic takového," reagoval na výhrady opozice Bohumír Střelec.

Nové oddělení kontrolingu a dotací

Ten prý nabídl stávajícímu řediteli technických služeb Radku Koněvalíkovi, aby zůstal i nadále ve vedení společnosti jako technicko-provozní náměstek.

„Vážím si jeho odborných znalostí a zkušeností, a proto jsem mu to nabídl. Vznikne také nové oddělení kontrolingu a dotací, abychom mohli žádat finance na projekty. Manažerem tohoto oddělení bude Miroslava Švadlenková," upřesnil.

V rámci reorganizace technických služeb vznikne sedm odborných úseků.

Obchodní společnost Technické služby města, s.r.o. byla založena 2. dubna 2008. Jejím zakladatelem a stoprocentním vlastníkem je město Přerov. Stará se o čistotu ve městě, údržbu zeleně či svoz odpadu. Provozuje také pohřební službu a Útulek pro zatoulaná zvířata dr. Matinové.