Lidé zhlédnou od 9.30 hodin ukázku zadržení nebezpečného pachatele, kterou předvede vojenská policie, a v 11.05 hodin pak představí násilné zastavení vozu a zadržení zločince republiková policie. Zásah hasičů se v 11.35 hodin zaměří na likvidaci požáru jedlých tuků.

„Kromě toho spatří zájemci také výcvik služebních psů, simulovanou dopravní nehodu v podání všech složek Integrovaného záchranného systému a nebo ukázky bojové činnosti vojáků 71. mechanizovaného praporu v Hranicích,“ shrnula mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Zájemci si mohou během dopoledne prohlédnout také prostory policejní budovy a specializovaná pracoviště kriminalistů - vyzkoušejí si střelbu na laserové střelnici, mohou si nechat sejmout otisky prstů, nebo sestavit portrét pachatele. Na venkovním prostranství bude k vidění i technika - pyrotechnický robot, speciální vozidlo cizinecké policie či historická vozidla.

Na program na výstavišti navazuje odpoledne také Den policie České republiky. Od 13.30 hodin se na centrálním Masarykově náměstí v Přerově uskuteční slavnostní nástup policistů, kteří převezmou ocenění, a od 15 do 16 hodin pak pro veřejnost zahraje na stejném místě Hudba Hradní stráže a policie.