"Všichni tři společně odešli 15. srpna odpoledne z diagnostického ústavu na Svatém Kopečku. Nejedná o jejich první útěk,“ uvedla olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Popis hledaných dětí:

Šestnáctiletý Jiří Znojil má trvalé bydliště v Uničově v ulici Bratří Čapků. Je 156 cm vysoké, hubené postavy. Má krátké, rovné, plavé vlasy a modré oči. V době odchodu měl na sobě modré rifle a bílé tričko s červenými pruhy.

Patnáctiletá Eva Balogová má trvalé bydliště v Přerově v ulici Škodova. Je 158 cm vysoké, hubené postavy, má dlouhé, černé, vlnité vlasy a tmavě hnědé oči. V době odchodu měla na sobě černé tepláky a bílou mikinu s černými hvězdami.

Šestnáctiletý František Kapečka má trvalé bydliště v Jeseníku v Uhelné ulici. Je 160 cm vysoké, střední postavy, má krátké, rovné vlasy s melírem a hnědé oči. V době odchodu měl na sobě světlé kalhoty, světlé tričko a světlou kšiltovku.

Policie žádá o pomoc

„Prosíme občany, kteří pohřešované chlapce a dívku někde spatří nebo ví, kde se zdržují, aby kontaktovali nejbližší služebnu policie nebo volali na linku 158,“ vyzvala policejní mluvčí.