Zaměstnanec ostrahy přitom stejným způsobem dopadl zloděje už jednou. Před dvěma lety se ale tento zásah obešel bez újmy na zdraví.

Případ, za který dostal Pavel Kužela v pátek upomínkový list a dárky od policie, se stal v lednu přerovském supermarketu Penny market. Pracovník ostrahy si všiml zloděje, který kradl zboží a schovával je v batohu.

„Muž prošel bez placení přes pokladnu a já se rozběhl hned za ním. Pronásledoval jsem ho až do parku Michalov, kde jsem ho za branou i s kradenými věcmi povalil na zem. Stěžoval si ale, že je mu zima, a pak využil momentu překvapení a udeřil mě pěstí do hlavy,“ vylíčil Kužela.

Ten se musel po napadení třiadvacetiletým zlodějem svěřit asi na tři týdny do rukou lékařů. Měl totiž tříštivou zlomeninu nosní kůstky a podezření na naštípnutí podočnice. „Na místo naštěstí rychle dorazila hlídka městské policie, která pachatele zadržela,“ popsal zásah Kužela.

V podobné situaci by se však podle svých slov zachoval stejně. „Není to žádné hrdinství. Když se lidé budou otáčet zády a dělat, že se nic neděje, příště může někdo okrást i je,“ řekl oceněný zaměstnanec ostrahy.

Pavel Kužela přitom stejným způsobem dopadl zloděje i před dvěma lety. „Stalo se to na nádraží. Za zlodějem utíkala paní, kterou muž okradl. Zkusil jsem štěstí, a to stálo při mně. Dohonil jsem ho ve vestibulu a předal policii. Případ byl kuriózní tím, že pachatel z Kroměřížska pracoval jako ochranka v supermarketu,“ uzavřel Kužela.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Pracovník ostrahy dostal ránu pěstí