„Tohoto místa jsem se vzdal, protože jsem nenašel společnou řeč s novým starostou. Věřím, že v Přerově se zástupci radnice shodu najdeme," řekl čerstvě jmenovaný tajemník Petr Mlčoch.

Po absolvování gymnázia ve Vsetíně vystudoval učitelství fyziky a chemie v Ostravě, ale za katedrou stál jen tři roky. V srpnu roku 1992 nastoupil do funkce tajemníka a doplnil si vzdělání na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.Tajemství přerovského magistrátu Petr Mlčoch

Když udělal tečku za působením v Odrách, hledal další uplatnění v oboru, který je mu díky dlouholeté praxi blízký. Přihlásil se tedy do druhého kola výběrového řízení na tajemníka přerovského magistrátu a představil svou koncepci fungování úřadu.

Jeví se jako silný a vytrvalý člověk, říká primátor

„Ze sedmi uchazečů byl nejlepší. Rozhodlo, že je vzdělaný, má zkušenosti s výkonem funkce tajemníka a osobnostně se jeví jako silný a vytrvalý člověk – což náš úřad potřebuje," konstatoval přerovský primátor Vladimír Puchalský (SpP).

Nový šéf úřadu si je vědom toho, že se ho lidé budou ptát, jaké změny po nástupu chystá. Rovnou ale říká, že je předčasné o jakýchkoliv transformacích mluvit.

„Musím se nejdříve sám důkladně seznámit se situací na magistrátu. Vím, že přicházím do týmu vzdělaných a schopných lidí – za významnou slabinu ale považuji nedostatečnou komunikaci mezi jednotlivými odbory. Pokusím se jí zlepšit," řekl Petr Mlčoch.

Po nástupu do funkce se prý co nejdříve pustí do dokončení projektů, které na úřadě zůstaly rozpracovány po odchodu dlouholetého tajemníka Jiřího Bakalíka.

Začíná si budovat k Přerovu vztah

Petr Mlčoch o sobě prozradil, že je náročný sám k sobě i svému okolí – ale na druhou stranu mu nechybí empatie. Pomalu si začíná budovat vztah k Přerovu, o němž ví zatím více z doslechu či literatury.

„Vnímám Přerov především jako významné průmyslové město s bohatou historií – je to místo působení Jana Blahoslava i Komenského. Všeobecně je o něm známo, že mu citelně chybí poslední dva úseky D1, je zde špatná dopravní situace a nepřehlédnutelné jsou i sociální problémy města," zhodnotil Petr Mlčoch.

Přerovský magistrát zaměstnává 290 lidí, 17 uklízeček, 4 řidiče a 2 pradleny. Od 1. dubna byly zřízeny dva nové odbory – Kancelář tajemníka a Odbor řízení projektů a investic – takže v současné době má magistrát celkem 10 odborů a Útvar interního auditu.