Poslední asfaltové vrstvy budou dělníci pokládat na části silnice v Tovární ulici. Chodci se na autobusové a vlakové nádraží dostanou.

„Jedná se o úsek od ulice Kramářova až po křižovatku s ulicí Denisova. Práce si vyžádají úplnou uzavírku komunikací v ulici Denisova a Nádražní, a to v místech napojení na ulici Tovární. Provoz na hlavním tahu Olomouc – Zlín tyto práce nepřeruší. Průchod chodců na nádraží je také zajištěn,“ podotkl městský radní pro dopravu Tomáš Navrátil.

Pasažérů městské hromadné dopravy se omezení dotkne pouze v sobotu 23. července. Dva předchozí dny prací budou moct stavbou projíždět po volné části vozovky, v sobotu ale budou muset využít objízdnou trasu.

Ilustrační foto
Tropy začínají. Kdy bude na Hané největší žár

„Linky, které čeká omezení, jsou 111 a 112. Zastávka Hřbitov bude nahrazena zastávkou Kino Hvězda a zastávka Svisle bude zrušena bez náhrady,“ popsala dopravní situaci Margita Považanová z přerovského magistrátu.

Výstavbu průtahu, jejíž součástí je i průpich městem, zahájili pracovníci Ředitelství silnic a dálnic v roce 2020. Na konci letošního roku by měla být stavba hotová. Po otevření silnice bude sloužit jako hlavní sběrná trasa města.

Průpich je dlouhý 826 metrů a protíná areál někdejší firmy Juta, pokračuje podél autobusového nádraží a napojuje se na Tovární ulici.

VERONIKA VOJÁČKOVÁ