Neobvyklá výstava vznikla díky spolupráci školy s umělci v projektu Kreativní partnerství.

„Každý z umělců má svůj jedinečný způsob, jak komunikuje se světem skrze tvorbu a vstupuje tak do školního kolektivu třídy. Takový umělec se setkává s žáky a jejich třídním učitelem a začne odehrávat opravdový příběh poznávání mnohdy velmi rozdílných světů, které postupně zjišťují, že k sobě mají vlastně velmi blízko,“ popsal výtvarník a garant projektu Jan Pražan.

Umělci působí ve škole ve všech třídách od první po devátou.

„Jejich obrazy, sochy, fotografie a videa vznikaly v loňském a letošním školním roce. Jsou výsledkem setkávání a spolupráce mezi umělci, učiteli a dětmi,“ řekl Pražan.

K vidění bude keramika a malby od čtvrťáků, inspirované pravěkem. Videofilm o životě Jana Komenského zase natočili žáci šesté třídy a páťáci vytvořili model lidského těla v životní velikosti.

Vytváření uměleckých počinů je součástí projektových dní ve škole, na kterých se žáci učí zábavnější formou a sami se podílejí na náplni výuky. Jiný styl vyučování má podpořit tvořivost, zvýšit zájem o učení a také spolupráci.

„Věřím, že se podaří objevit, že umění je skvělým prostředníkem pro nabývání znalostí, a že se jím dá uchopit školní výchova,“ dodal. Za cíl si dávají i podporu dětí ze sociálně znevýhodněného nebo kulturně odlišného prostředí.

Vernisáž výstavy „Pojď do školy, Boženo…“ se uskuteční ve čtvrtek 4. dubna od 17 hodin ve Výstavní síni Pasáž. (jah)