Magistrát začal s nemocnicí jednat o tom, aby začali v příštím roce lékárníci sloužit nepřetržité víkendové pohotovosti, na podnět zastupitelů města. Služba nemocniční lékárny by se ale radnici pořádně prodražila.

„Měli jsme se zástupci vedení nemocnice řadu jednání. Byli ochotni pohotovost v této lékárně zřídit, ale za podmínek, že ji město bude dotovat roční částkou 350 tisíc korun. To považujeme za nereálné, a tak zastupitelům na jednání navrhneme, aby na takové podmínky nepřistoupili,“ řekla náměstkyně primátora Šárka Krákorová Pajůrková (ČSSD).

Zástupci vedení nemocnice prý zdůvodňovali výši ročních nákladů tím, že by museli kvůli zřízení víkendové pohotovosti přijmout novou pracovní sílu. „Myslíme si, že má nemocniční lékárna v současné době dostatečné příjmy oproti ostatním. Proto tento finanční požadavek nepodpoříme,“ konstatovala také náměstkyně přerovského primátora Elena Grambličková (ODS).

Město poskytuje každoročně lékárníkům v Přerově celkovou částku 50 tisíc korun, kterou si mezi sebou rozdělí na pohotovosti o víkendech a o svátcích.

„O víkendech a během svátků se střídá osm lékáren, ale nemocniční mezi nimi není. Tyto lékárny si také rozdělují roční dotaci města ve výši 50 tisíc korun,“ uvedla předsedkyně lékárnické komory v Přerově Vladimíra Sokolová.

Podle ní by přerovským lékárníkům určitě pomohlo, kdyby sloužila pohotovost i lékárna v nemocnici. „Bylo by to dobré i pro pacienty, kteří přijedou s akutními stavy na pohotovost do nemocnice a mají tuto lékárnu nejblíže,“ míní Sokolová.